Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu – Rok A – 18 grudnia 2016 r.

IV Niedziela Adwentu – Rok A – 18 grudnia 2016 r.

1. Kończymy nasze święte adwentowe rekolekcje. Dziękujemy Ks. Proboszczowi Andrzejowi Sewerynkowi, który głosił nam orędzie Ewangelii. Jego głębokie nauki na długo nam pozostaną w sercu. Niech Bóg nadal obficie obdarza do darem zażyłej więzi z Jezusem i świętymi. Obiecujemy modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona, św. Józefa, który wychowuje już od lat serce Ks. Andrzeja. Oby Bóg dał Ks. Andrzejowi światło i pokój. Dziękujemy serdecznie Jemu i kilku Członkom Ruchu Światło-Życie, czyli Oazy, przybyłym do nas z Częstochowy i okolic, za przygotowanie i poprowadzenie naszych rekolekcyjnych spotkań.
  2. Dziś także rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. Wołamy o wylanie na nas łaski, byśmy mogli odtworzyć w sobie wzorowe człowieczeństwo Jezusa i dzięki temu mogli dojść prowadzeni przez Boga do chwały Bożej w nas jaka ukazała się w Chrystusie zmartwychwstałym.
  3. W środę możemy wspominać św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła pochodzącego z Holandii Jezuitę, który w czasach Reformacji, Soboru Trydenckiego i po nim w prowincji niemieckiej mężnie bronił i umacniał wiarę katolicką przez swoje pisma i głoszenie kazań. We czwartek – św. Franciszkę Cabrini, a w sobotę – w dniu wigilii Bożego Narodzenia – św. Adama i Ewę, patronów tak wielu z nas.
  4. Nadal zachęcamy do podejmowania we wspólnej i osobistej modlitwie rozpoczętej w piątek nowenny do dzieciątka Jezusa, popularnej na całym świecie, a także do udziału w roratach i modlitwie różańcowej każdego poranka.
  5. W sobotę kończymy Adwent. W dniu wigilii uroczystości Bożego Narodzenia w Polsce zachęcamy się wzajemnie do podtrzymania tradycyjnego postu ścisłego, choć nie jest on przykazaniem Kościoła. Módlmy się o pokój w rodzinach na ten czas. Skoro jest to dzień postu, to nie wypada przy stole wigilijnym pić napojów alkoholowych. W tym dniu zapraszamy na 9:00 na ostatnią adwentową Mszę św., po której przywitamy żłóbek i ogłosimy główne nagrody dla dzieci, które najwierniej uczęszczały na roraty.
  6. Na 14:00 zapraszamy na plebanię tych, którzy nie mają z kim spożyć wigilii. Można też przyjść wcześniej, wspólnie ubrać choinkę, przygotować wieczerzę lub przynieść coś ze sobą. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci przybycia. Będzie nam bardzo miło spędzić wspólnie ten święty czas w rodzinnej atmosferze na plebanii.
  7. Nie zapomnijmy podczas wieczornego spotkania w domach odczytać Ewangelię, pomodlić się, wymienić życzeniami, ewentualnie przeprosić się wzajemnie, a także wspólnie zaśpiewać kolędy.
  8. Po wieczerzy zapraszamy na „pasterkę”. Zgromadźmy się licznie, by wyznać wiarę w to, że Pan przyszedł i żyje pośród nas. Przed północą, od 23:00, będziemy wspólnie śpiewać kolędy i słuchać pięknych tekstów o tajemnicy Bożego Narodzenia.
  9. Już teraz ogłaszamy, że po świętach, w środę – 28 grudnia – odbędzie się parafialne spotkanie opłatkowo-świąteczne po Mszy św. wieczornej w naszym Domu św. Józefa. Zapraszamy członków Rady Parafialnej, wszystkich grup parafialnych, posługujących przy kościele i wszystkich chętnych.
  10. Dziękujemy panu Andrzejowi za zamontowanie ekranu projekcyjnego w kościele i doprowadzenie zasilania do niego.
  11. Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”, a w nim bardzo ważny artykuły o sektach, o pięknych owocach akcji świąteczna paczka, dzielnych Benedyktynach z Nursji i o niezwykłym Polaku, świętym rekordziście bł. Ojcu Honoracie Koźmińskim.
  12. Dziękujemy tym, którzy zanieśli pobłogosławione opłatki do naszych domów. Zostało jeszcze kilkanaście kompletów. Jeśli dla kogoś braknie, to obiecujemy dostarczyć oczywiście przed świętami do domu około czwartku.
  13. Adwentowe dzieła miłosierdzia:
  • nadal można nabywać w zakrystii i kancelarii duże i małe świece Caritas na stół wigilijny, za które ofiary – odpowiednio 12 i 6 zł – docierają do ubogich dzieci, w ramach akcji „wigilijne dzieło pomocy dzieciom”;
  • dziś kończy się akcja zbiórki okularów korekcyjnych dla Kamerunu;
  • jeszcze kilka dni do skrzynki na ofiary dla potrzebujących możemy składać ofiary pieniężne na pomoc dla pewnej rodziny z naszej parafii, która znalazła się bez własnej winy w poważnych kłopotach finansowych;
  • Nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej serdecznie zapraszają przy wyjściu z kościoła na kiermasz wypieków bożonarodzeniowych w ramach akcji „Podaruj dzieciom odrobinę radości”. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na potrzeby uczniów naszej szkoły.

o łaskę miłowania Ciebie – prosimy Cię, Dzieciątko Jezus !

o miłość w naszych rodzinach – prosimy Cię, Dzieciątko Jezus !

o łaskę pełnienia Twojej woli – prosimy Cię, Dzieciątko Jezus !

o łagodność i cierpliwość – prosimy Cię, Dzieciątko Jezus !

o pokorę i prostotę – prosimy Cię, Dzieciątko Jezus !

o dar dobrej modlitwy – prosimy Cię, Dzieciątko Jezus !

o pokój dla świata – prosimy Cię, Dzieciątko Jezus !

o światło dla sprawujących władzę – prosimy Cię, Dzieciątko Jezus !

o ulgę dla cierpiących – prosimy Cię, Dzieciątko Jezus !

o pociechę dla płaczących – prosimy Cię, Dzieciątko Jezus !