„Gaudete” czyli niedziela radości

W dniu 11 grudnia w całym Kościele przeżywaliśmy tradycyjną niedzielę „Gaudete”, czyli niedzielę radości. Pan nas leczy, uwalnia, a także wskrzesza ze śmierci grzechu, niezgody, samolubstwa i beznadziei.

A następnego dnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. W roku 1531 na wzgórzu Tepeyac nieopodal miasta Meksyk, na terytorium dzisiejszego Meksyku, Dziewica Maryja objawiła się Janowi Diego Cuauhtlatoatzin z plemienia tamtejszych Indian. Na jego płaszczu w cudowny sposób utrwalił się Jej wizerunek, który miejscowi wierni aż do dziś otaczają wielką czcią. Przez tego Świętego, obdarzonego nieskazitelną wiarą, Święta Boża Rodzicielka i Matka Kościoła wzywa wszystkie narody do miłości Chrystusa.