Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
Oktawa NARODZENIA PAŃSKIEGO – Rok A – 25 grudnia 2016 r.

Pragniemy wszystkim naszym Drogim Parafianom i Gościom złożyć szczere życzenia zdrowia, które w przypadku człowieka oznacza przede wszystkim świętość. A jeśli będziemy święci, to z pewnością będziemy dobrymi uczniami Jezusa służąc Mu każdego dnia i w każdej godzinie. Niech nas nic nie załamuje i nie wyprowadza z równowagi, którą jest wierna miłość do Boga i ludzi.

Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli w Adwencie dobre postanowienia i obiecujemy modlitwę o ich spełnienie.
Złożone dziś ofiary przeznaczamy w całości jak co miesiąc na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.

Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszych domach z kolędą na ustach. Pragniemy zanieść do naszych rodzin Boże błogosławieństwo i dobre słowo. Zróbmy wszystko, byśmy mogli się zgromadzić całymi rodzinami na ten czas. Prosimy o cierpliwość i przywiezienie księdza wraz z ministrantami na właściwe miejsce. Jeśli ktoś miałby życzenie ugościć obiadem, to proszę o wcześniejsze zgłoszenie takiego zamiaru. Na stole szykujemy święcę, krzyż, wodę święconą i Pismo św.
Jutro św. Szczepana, pierwszego męczennika, który był jednym z siedmiu pomocników Apostołów w Kościele jerozolimskim. Według Dziejów Apostolskich „pełen łaski i mocy Ducha Świętego” głosił Dobrą Nowinę z mądrością, której nikt nie mógł się przeciwstawić. We wtorek – święto Jana, Apostoła i ewangelisty. W środę – święto Młodzianków Męczenników. W piątek – święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. o 18:00 odbędzie się dla chętnych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. W sobotę – wspomnienie św. Sylwestra Papieża. W tym dniu o 17:00 Msza św. za zmarłych w 2016 r. i modlitwa dziękczynno-wynagradzająco-błagalna za naszą parafię.
W środę o 19:00 w Domu św. Józefa spotkanie świąteczne dla Rady Parafialnej oraz wszystkich grup parafialnych i wszystkich zaangażowanych w życie parafii. Serdecznie zapraszamy.
Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”, a z nim razem przepiękny i wartościowy film o św. Janie Pawle II, którego jeszcze nie znamy, a także przepiękny artykuł sławnego ks. Marka Drzewieckiego o miłości. Cena numeru świątecznego – 10 zł.
Dziękujemy  ks. Mateuszowi oraz wszystkim, którzy wsparli adwentowe dzieła miłosierdzia oraz przygotowali Bożo Norodzeniowy   wystrój kościoła.
Już teraz zapraszamy na 6 stycznia na 17.00 na bardzo bogaty koncert kolęd dedykowany śp. ks. Proboszczowi Kanonikowi Zdzisławowi Radkowi.
Z radością ogłaszam, że podtrzymujemy nadal nasze codzienne modlitwy różańcowe o 7:30. Zapraszamy do wspólnej walki duchowej o świętość