Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2017 r.

 1. Rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy. Jezus nasz Pan z pewnością poprowadzi nas dalej i mocną ręką będzie nas ochraniał. Obyśmy tylko Mu nie przeszkadzali i ufali Mu. Życzymy Wam, drodzy Parafianie i Goście, nadziei i jeszcze większego przylgnięcia do Jezusa, głębokiej przyjaźni z Nim i naśladowaniu św. Józefa w roztropnej trosce o Wasze rodziny według światła otrzymanego podczas ciągłego trwania na modlitwie. Niech Bóg błogosławi, a patron tego roku, św. Brat Albert Chmielowski inspiruje do miłosiernej miłości!

 1. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary i dary przy okazji spotkań z księdzem i ministrantami w naszych domach, a także za okazaną miłość, wyrazy wsparcia i wszystkie udzielone wskazówki.
  Przepraszamy za niedokończenie wizyty duszpasterskiej w Małej Wręczycy. Spróbuję odwiedzić pozostałe rodziny jutro na zakończenie około godziny 16:00.

 1. Jutro będziemy wspominać świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, świętych przyjaciół, którzy pogłębili wiarę kościoła wschodniego na wiele pokoleń i a ich nauczanie jest do dziś podstawę przekazu wiary dla całego świata chrześcijańskiego. We wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. W piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu będziemy przeżywać piękne spotkanie – koncert kolęd ze szczególną dedykacją dla śp. ks. kanonika Zdzisława Radka. Również w jego intencji w tym dniu Msza św. o 10:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  Za tydzień w niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy kościelny Okres Bożego Narodzenia.

 1. Powracamy do regularnych spotkań naszych grup parafialnych. Dziś po Mszy św. porannej spotkanie Żywego Różańca. W poniedziałek i wtorek spotkanie ministrantów. Zmienia się termin Kręgu Biblijnego. Od teraz będzie to środa o 19:00.
  W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy według stałego porządku z wyjątkiem piątku. W uroczystość Objawienia Pańskiego modlitwa wynagradzająca po pierwszej Mszy św.
  We wtorek o 17:15 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum. Obecność obowiązkowa.
  Za tydzień w kościele o 9:30 odbędzie się spotkanie rodziców tegorocznych kandydatów do bierzmowania, a o 11:00 – spotkanie rodziców dzieci, którzy w tym roku przyjmą Jezusa podczas pierwszej Komunii św.

 1. Fundacja Obywatelskiej Pomocy Prawnej oraz Akcja Katolicka zaprasza Seniorów z naszej parafii w dniu 8 stycznia (w przyszłą niedzielę) o 17:00 na spotkanie świąteczno-noworoczne. Przy kawie, herbacie i drobnym poczęstunku będzie możliwość wspólnej rozmowy, śpiewania kolęd i radości z Bożego Narodzenia.

 1. W ubiegłym tygodniu odbył się w Truskolasach pogrzeb śp. ks. Stanisława Majchrzaka. Wieczny Odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.