Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła – 12 lutego 2017 r

 1. Dziś przeżywamy już 6. Niedzielę Zwykłą i prosimy Ojca, byśmy byli godnym mieszkaniem dla Niego.
  We wtorek będziemy obchodzili wraz z Kościołem całego naszego kontynentu święto Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy. Ci greccy bracia udali się na Morawy, aby tam głosić Ewangelię. Obaj przygotowali teksty liturgiczne w języku słowiańskim, spisując je alfabetem zwanym później cyrylicą. Po śmierci Cyryla Metody udał się do Panonii (dzisiejsze Węgry), gdzie niestrudzenie głosił Ewangelię. Wiele wycierpiał od zazdrosnych przeciwników.
  Również we wtorek wypada dzień św. Walentego, biskupa i męczennika z III w., który został ścięty w czasie prześladowań za to, że nie chciał odstąpić od swojej wiary. Zwłaszcza
  w średniowieczu był wzywany jako orędownik podczas ciężkich chorób, zwłaszcza nerwowych
  i epilepsji. Początkowo w Anglii, a teraz już niemal na całym świecie jest czczony jako patron zakochanych.
  W środę w archidiecezjach białostockiej, katowickiej i szczecińsko-kamieńskiej oraz w diecezji drohiczyńskiej – wspomnienie bł. Michała Sopoćki.

 1. Jak co miesiąc w najbliższy piątek na 20:00 zapraszamy na godzinną Adorację wystawionego Najświętszego Sakramentu.

 1. Dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów drugich klas gimnazjalnych. Zaś w piątek
  o 18:00 rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum.
  W planie: Msza św., konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień w niedzielę
  o 11:00 – spotkanie ich rodziców.

 1. W nowym numerze „Niedzieli” znajdziemy piękne artykuły: o znaczeniu wielkich demonstracji
  we Francji w obronie życia; o wyśpiewanym Dekalogu oraz o ważnej misji kapelanów szpitalnych i o tym kiedy zapraszać ich do naszych chorych. W dziale „niedziela młodych” możemy przeczytać między innymi o tym, jak radzić sobie ze stresem.

 1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, jego otoczenia, środki czystości
  i bieżące prace. Za tydzień będziemy składać ofiary na ogrzewanie oraz na podatek
  od nieruchomości i rolny.

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Ojca odszedł śp. Wacław Rykała, l. 80,
  z ul. Częstochowskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie

 1. Wielu z nas posiada stare lub uszkodzone świeczniki, lichtarze, różańce, obrazy z wizerunkami świętych itp. Niekiedy nie mamy pomysłu, co zrobić z pobłogosławionymi, poświęconymi dla czci Boga, rzeczami, które zostały zastąpione przez nowe. Akcja Katolicka od jutra do końca marca organizuje zbiórkę niepotrzebnych dewocjonaliów. Można je przynosić do Domu św. Józefa. Być może część z nich po odnowieniu trafi do tych, którzy chętnie z nich skorzystają. W ten sposób znów będą służyć swojemu przeznaczeniu.

 1. Z okazji wczorajszego 25. Światowego Dnia Chorego jak co roku zachęcamy bardzo gorąco,
  by po Mszy św. do skrzynki dla potrzebujących przy figurze św. Izydora złożyć ofiarę na potrzeby osób niepełnosprawnych, które wspiera Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”. Ruch ten między innymi prowadzi domy dla niepełnosprawnych wyrzuconych z domu sierot społecznych. W ich imieniu składamy podziękowania.