Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017 r.

 1. Dziś przeżywamy 8. Niedzielę Zwykłą i wraz z całym Kościołem prosimy Ojca, by pod Jego rządami dzieje świata toczyły się w pokoju, a Jego Kościół (my) bez przeszkód Mu służył (por. Mszał Rzymski, Kolekta Mszalna).
  Rozpoczął się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafiach. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Szczególne nabożeństwo wynagradzające za nadużywanie alkoholu przez dorosłych i łamanie abstynencji przez nasze dzieci i młodzież w naszym kościele we wtorek o 17:30.

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać środę popielcową. Nie jest to dzień świąteczny, ale zachęcamy by podtrzymywać tradycję przodków i wziąć udział w Eucharystii i przyjąć Boże wezwanie do życia według Ewangelii o 7:00 i 18:00.
  W sobotę będziemy obchodzili święto Kazimierza Królewicza. Był wspaniałym polskim księciem, którego czystość potwierdził Bóg cudem. Kiedy z okazji kanonizacji otwarto jego grób, ciało znaleziono nienaruszone mimo bardzo dużej wilgotności grobowca. Przy głowie Kazimierza zachował się tekst hymnu ku czci Maryi „Dnia każdego sław Maryję”. Pokazał swoim życiem, że zaangażowanie polityczne może być także święte.
  Również w tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o chorych i niepełnosprawnych, zaprośmy do nich księdza z Panem Jezusem w sakramentem pokuty i pojednania oraz Eucharystii.
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 16:30 dla dzieci, 17:30 dla dorosłych, 18:30 dla młodzieży. Nabożeństwo Gorzkich Żali – kontemplacja Miłości Ukrzyżowanej we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 15:30.

 1. Chętnych do wspólnego wyjazdu na Jasną Górę na piękną Mszę św. w sobotę o 7:30 prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Powrót do Wręczycy przed 9:00. Zapraszamy.

 1. Dziękujemy panu Andrzejowi i Krzysztofowi za wykonanie nowej instalacji elektrycznej w kaplicy przedpogrzebowej.

 1. Za tydzień o 9:30 odbędzie się spotkanie uczniów klas I gimnazjalnych i ich rodziców, a o 11:00 – spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych razem
  z ich pociechami. Kandydaci do bierzmowania z klas III gimnazjum spotykają się w piątek o 18:45 w kościele.

 1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”.

 1. Krąg biblijny w tym tygodniu o 19:00 w środę. Spotkanie Akcji Katolickiej we czwartek, a Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek po Drodze Krzyżowej. Zapraszamy!

 1. Pamiętajmy o tym, by wybrać sobie postanowienie wielkopostne.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.