Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2017 r.

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu i jak co roku prosimy naszego Ojca, by ożywiał naszą wiarę swoim słowem, które kieruje do nas przez Jezusa, abyśmy mając czystą duszę, mogli się cieszyć oglądaniem Jego chwały. Jakże bardzo tego potrzebujemy.
 1. Również dziś przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Gorąco zachęcamy do składania ofiar na pomoc dla polskich misjonarzy do skrzynki przy figurze św. Izydora.
 1. Już w środę rozpocznie się święty czas naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych, podczas których będziemy słuchać nauk Ojca Wojciecha Deca OSPPE, Paulina z Jasnej Góry, wspaniałego kaznodziei, spowiednika i autora rozważań słowa Bożego, a już za tydzień w poniedziałek – nasz odpust parafialny – uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców II klas gimnazjalnych.
 1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim między innymi artykuł o kobietach i ich geniuszu, kolejny artykuł z serii ABC Prymasa Tysiąclecia i o biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w Kłobucku.

 1. Krąg biblijny odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. Spotkanie Akcji Katolickiej we czwartek, a KSM w piątek po Drodze Krzyżowej dla młodych. Zapraszamy!
 1. Ofiary złożone dzisiaj przeznaczamy na pokrycie kosztów sprzątania kościoła i domu św. Józefa.
 1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Adrian Majchrzak z naszej parafii i Anna Glińska z parafii Truskolasy oraz Paweł Ogłaza z naszej parafii i Anita Telenga ze Złochowic. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 1. Nadal zachęcamy do zabrania ze stolika pod chórem skarbonek jałmużny wielkopostnej, do których zbieramy zaoszczędzone przez post pieniądze, by przeznaczyć je z pomocą „Caritas” na leczenie dzieci i starszych.
  Jak co roku możemy też już nabyć w zakrystii lub kancelarii świece na stół wielkanocny, tzw. paschaliki. Zachęcamy.
  Przypominamy o trwającej do końca marca zbiórce „niepotrzebnych” dewocjonaliów organizowanej przez Akcję Katolicką. Można je przynosić do Domu św. Józefa. Być może część z nich po odnowieniu trafi do tych, którzy chętnie z nich skorzystają.
 1. Módlmy się w tym tygodniu dużo za O. Wojciecha naszego rekolekcjonistę i za siebie nawzajem, byśmy się głęboko nawrócili i nie ulegli pokusie zajmowania się w trakcie rekolekcji sprawami, które można odłożyć na później.