Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2017 r.

 1. Dziś przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu i jak co roku prosimy naszego Ojca, by przyjął „nasze pokorne przyznanie się do przewinień, które obciążają nasze sumienia i podźwignął nas”. Tylko On to może uczynić.
 1. Stajemy dziś przed Bogiem z wielką wdzięcznością za O. Wojciecha Deca OSPPE (Ordo Sancti Pauli Primi Eremitae, łac. Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika) i kończące się rekolekcje wielkopostne naszej rodziny parafialnej. Ufamy, że owoce będziemy zbierać i rozdawać innym przez całe lata. Zapraszamy, by zgłaszać do Oblubieńca myśli z rekolekcji, które warto byłoby zapamiętać i podpowiedzieć innym. Niech Jezus będzie radością i całym życiem Ojca! Bóg zapłać za serce, słowa i wielkie poświęcenie dla nas. Pokornie polecamy się modlitwie i obiecujemy naszą.
 1. Bardzo dziękujemy w imieniu całej około milionowej rzeszy członków archidiecezji częstochowskiej wszystkim, którzy wzięli udział w modlitewnym czuwaniu w trakcie Doby Eucharystycznej, która jest naszym corocznym dyżurem miłości przez modlitwę w dzień i w nocy. Dziś modlą się za nas mieszkańcy Krosna, z parafii w Bęczkowicach. Bóg zapłać!
 1. Za tydzień o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów I klas gimnazjalnych, którzy w Niedzielę Palmową pojadą do Częstochowy, by złożyć na ręce ks. Arcybiskupa Metropolity podania z prośbą o udzielenie sakramentu bierzmowania i tym samym uroczyście rozpoczną swoje przygotowanie.
 1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim między innymi rozmowę z Witoldem Gadowskim o tropieniu duchowego zła w świecie i wywiad „Matka Boża przemówiła w Civitavecchia” z zakonnikiem, który był świadkiem jak figura zapłakała krwawymi łzami. Dla młodzieży – artykuł o kobiecie, która wbrew medycznym nakazom podjęła decyzję o urodzeniu córki.

 1. Krąg biblijny odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. Spotkanie Akcji Katolickiej we czwartek, a KSM w piątek po Drodze Krzyżowej dla młodych. Zapraszamy!
 1. Ofiary złożone dzisiaj przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacji kończących się rekolekcji i na dzieła apostolskie Ojców i Braci Paulinów, a szczególnie O. Wojciecha. Za tydzień, jak co miesiąc w czwartą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.
  Po uroczystościach odpustowych i pogrzebie rusza kolejny etap remontu kaplicy przedpogrzebowej. W najbliższym czasie podczas pogrzebów będziemy zbierać ofiary na ten cel.
 1. W ostatnich tygodniach na remont alejek cmentarnych złożono 200 zł.
 1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Tomasz Chaładus z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Częstochowie i Monika Misiak z naszej parafii oraz Paweł Ogłaza z naszej parafii i Anita Telenga ze Złochowic. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 1. Nadal zachęcamy do nabycia w zakrystii lub kancelarii świec na stół wielkanocny, tzw. paschalików. Dochód przeznaczony jest na prowadzenie przytuliska dla 45 kobiet z 35 dziećmi.
  Przypominamy o trwającej do końca marca zbiórce „niepotrzebnych” dewocjonaliów.
  Za tydzień po niedzielnych Mszach św. będziemy mogli obejrzeć film
  o „Posiłkach Maryi”. Opis tego dzieła miłosierdzia znajdziemy w artykule poniżej.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli ku „Nowej Ziemi” śp. Zdzisław Lamik, l. 74, z ul. Konopnickiej i śp. Iwona Ziental z ul. Mickiewicza, l. 63. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Pogrzeb pani Iwony odbędzie się we wtorek o 14:00.
 1. Na koniec pragnę wyrazić naszą wspólną radość z jutrzejszego Odpustu. Dzięki łaskawości Boga możemy zacząć wszystko od nowa. Wystarczy, że po szczerej spowiedzi rekolekcyjnej, uwolniwszy się od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, przyjdziemy do naszego kościoła na Mszę św., spożyjemy Ciało Pańskie i pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego. Módlmy się o dobrą pogodę i odwagę nawrócenia dla nas wszystkich. Bóg czeka na nas. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o 18:00.
 1. Dziś do wieczora możemy zgłaszać swoje rodziny lub siebie samych, by móc otrzymać do swojego domu specjalny obraz naszego św. Józefa Wręczyckiego
  z osobistą dedykacją. Możemy go zamówić w dwóch wersjach ramki. Gorąco zachęcamy, by w każdym naszym domu mógł zawisnąć na ścianie wizerunek naszego wielkiego Patrona.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.