Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2017 r.

1. Dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów I klas gimnazjalnych, którzy w Niedzielę Palmową pojadą do Częstochowy,
    by złożyć na ręce ks. Arcybiskupa Metropolity podania z prośbą
    o udzielenie sakramentu bierzmowania i tym samym uroczyście rozpoczną swoje przygotowanie. Wyjazd do Częstochowy za tydzień
    o 13:45. Powrót około 17:00.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy z tej okazji na Mszę św. i nabożeństwo, którego życzyła sobie Matka Boża
    w Fatimie na 9:00. Zachęcamy także do wyjazdu na Jasną Górę, jak
    w ubiegłym miesiącu, o 6:40 spod plebani. Zgłoszenia przyjmujemy
    do czwartku.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim między innymi wywiad z Marcinem Kwaśny, producentem filmu „Wyklęty” o żołnierzach niezłomnych. W dodatku częstochowskim znajdziemy relacje
    i komentarze dotyczące jubileuszu 25-lecia archidiecezji częstochowskiej.
  1. Krąg biblijny odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. Spotkanie Akcji Katolickiej we czwartek, a KSM w piątek po Drodze Krzyżowej dla młodych. Zapraszamy! W poniedziałek o 16:45 – pierwsza próba asysty liturgicznej przed Świętym Triduum Paschalnym. Również w poniedziałek o 17:15 – rozpoczęcie egzaminu teoretycznego przed sakramentem bierzmowania dla III klas gimn.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Tomasz Chaładus z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Częstochowie i Monika Misiak
    z naszej parafii. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

1. Nadal zachęcamy do nabycia w zakrystii lub kancelarii świec na stół wielkanocny, tzw. paschalików. Dochód przeznaczony jest
    na prowadzenie przytuliska dla 45 kobiet z 35 dziećmi.
  1. Wczoraj grupa naszych parafiach przystąpiła do dzieła Duchowej Adopcji. Gratulujemy! Niech Pan błogosławi tych, którzy decydują się na piękną bezinteresowną miłość przez walkę duchową o życie nienarodzonych.
  1. Możemy już zgłaszać się po zamówione obrazy św. Józefa Wręczyckiego.
  1. Dziś po Mszach św. oglądamy w kościele film o „Posiłkach Maryi”, przepięknym i skutecznym dziele miłosierdzia wobec głodnych dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata.