Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2 kwietnia 2017 r.

 1. Dziś rozpoczynamy drugi etap Wielkiego Postu poświęcony rozważaniu Męki Pańskiej. Dlatego w kościele i w naszych domach zasłaniamy krzyże, a w niektórych społecznościach również święte obrazy. Odsłonimy je podczas świąt Triduum Paschalnego.
 1. W piątek odbędzie się w naszej parafii uliczna droga krzyżowa. Zapraszamy do licznego udziału. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej, około 18:45. W tym dniu nie będzie drogi krzyżowej o innej porze. Można zabrać ze sobą świece.
  Już za tydzień w niedzielę główna procesja niedzieli palmowej rozpocznie się na placu „starego kościoła” o 11:45. Zapraszamy rodziny do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejsza palmę dla Jezusa.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Stosowne modlitwy po Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że od kilku miesięcy w pierwsze piątki mamy też Mszę św. o 7:00, szczególnie z myślą o tych, którzy pracują na drugą zmianę.
 1. Dziękujemy panu Adamowi za zaoranie naszej parafialnej działki za domem św. Józefa. Nareszcie nie daje już o nas złego świadectwa. Dziękujemy również panu Józefowi za użyczenie pługa.
 1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim między innymi artykuł dla młodych „Kamera, akcja, … cięcie” o najlepszym scenarzyście oraz refleksje Witolda Gadomskiego o kolejnych przejawach wojny w Europie, a także o Kościele w Japonii oraz jak zwykle cenny artykuł ks. prof. Chrostowskiego.
 1. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się za tydzień po pierwszej Mszy św.
  W poniedziałek o 16:45 – kolejna próba asysty liturgicznej przed Świętym Triduum Paschalnym, które jest trzydniowym najważniejszym świętem w roku. To czas, w którym może dokonać się nasze odrodzenie. Potrzebujemy jeszcze kilku odważnych mężczyzn do służby przy ołtarzu w tym czasie.
  Również w poniedziałek o 17:15 – kolejna okazja do zdania egzaminu teoretycznego przed sakramentem bierzmowania dla III klas gimnazjum.
 1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Krzysztof Wiśniewski i Agnieszka Mika obecnie należący do wojskowej parafii św. Barbary w Gliwicach. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 1. Nadal zachęcamy do nabycia w zakrystii lub kancelarii świec na stół wielkanocny, tzw. paschalików, a także do składania ofiar do puszki przy figurze św. Izydora na tzw. posiłki Maryi do puszki przy figurze św. Izydora, z których korzystają dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata. Na ten cel zebraliśmy już około 900 zł.
  Dziś wyjątkowo po każdej Mszy św. przy wyjściu możemy spotkać naszego lektora Bartosza, który zbiera do puszki ofiary na Hospicjum Ziemi Częstochowskiej, które opiekuje się terminalnie chorymi i ich rodzinami.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.