Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA – 9 kwietnia 2017 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Zachęcamy do uważnego zapoznania się z planem naszego przeżywania najważniejszego czasu, czyli Świętego Truduum. Będziemy przeżywać ten czas jako najważniejsze doroczne rekolekcje całej naszej parafii. Wcześniej wysprzątajmy nasze domy i zagrody. Spróbujmy ograniczyć pracę i jak najwięcej czasu spędzić we wspólnocie w kościele.

1. Dziękujemy tym, którzy podjęli czynny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii.

1. Dziś główna procesja Niedzieli Palmowej rozpocznie się na placu „starego kościoła” o 11:45. Zapraszamy rodziny do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejsza palmę dla Jezusa.

1. Dziękujemy panu Adamowi za bronowanie i posianie trawy na parafialnej działce za domem św. Józefa. Już wkrótce powstaną tam stacje Drogi Krzyżowej, do której krzyże przygotowuje pan Alojzy, a kwiaty – pani Ewelina. Bóg zapłać.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim między innymi artykuł o śp. prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim oraz dziejach jego trwającej 60 lat miłości, a także artykuł dla młodych o tym, jak można mieć realny wpływ na kształt Kościoła.

1. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się dziś po pierwszej Mszy św.
    W poniedziałek o 16:45 – kolejna próba asysty liturgicznej przed Świętym Triduum Paschalnym – najświętszym czasem w życiu ucznia Chrystusa.
    Również w poniedziałek o 17:15 – kolejna okazja do zdania egzaminu teoretycznego przed sakramentem bierzmowania dla III klas gimnazjum.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Krzysztof Wiśniewski i Agnieszka Mika obecnie należący do wojskowej parafii św. Barbary w Gliwicach oraz Adam Hobot z naszej parafii i Patrycja Bator z Częstochowy. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

1. Nadal zachęcamy do nabycia w zakrystii lub kancelarii świec na stół wielkanocny, tzw. paschalików.
    Do świąt można jeszcze składać ofiary do puszki przy figurze św. Izydora na tzw. posiłki Maryi.
    Do skarbonki przy krzyżu składamy ofiary na kwiaty do świątecznych ołtarzy.
    W sobotę razem z pokarmami do błogosławieństwa przynosimy skarbonki jałmużny wielkopostnej.

1. Dziś po mszach św. zapraszamy na kiermasz przygotowany przez społeczność naszej wręczyckiej szkoły, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby uczniów naszej szkoły.