Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 kwietnia 2017 r.

1. W trzecią niedzielę wielkanocną modlimy się z całym Kościołem, by nasz kochany Ojciec zachował nas w radości, którą otrzymaliśmy dzięki wielkanocnemu „odmłodzeniu” naszych serc.
    Po raz pierwszy przeżywając dziś Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą VIII Tydzień Biblijny. Starajmy się odnowić w rodzinach zwyczaj dzielenia się radością i dobrymi myślami z codziennego czytania Ewangelii. Może uda się to zrobić choć raz wspólnie.
    Dziś również kończy się już niestety wizyta w naszej parafii relikwii św. Dominika. Dziękujemy Bogu za wczorajsze piękne przeżycia. Dar nowych posługujących w Liturgicznej Służbie Ołtarza, błogosławieństwo naszej Rady Parafialnej, modlitwę za rodziców pragnących potomstwa i chwilę osobistego spotkania ze świętym, a także dzisiejsze spotkania. Oby zaowocowały większym zaangażowaniem ku osobistej świętości.

1. Jutro wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Życzymy wszystkim rzemieślnikom radości z owoców swojej pracy i zgody w rodzinach. To jakby drugi nasz odpust. Zapraszamy do udziału we Mszach św. o 9:00 i 18:00. We wtorek obowiązkowe wspomnienie św. Atanazego, który niestrudzenie bronił prawdziwej wiary w trudnym okresie IV wieku, kiedy dochodziło do głosu kilka trudnych do zwalczenia herezji.
    W środę w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Głównej, razem ze św. Wojciechem i Stanisławem, Patronki Polski. Msze św. według porządku niedzielnego, wyjątkowo nie będzie Mszy św. nowennowej ku czci św. Józefa Oblubieńca Maryi. W tym dniu o 10:00 odbędzie się przy pięknej oprawie nasza tradycyjna Msza św. za Polskę – naszą umiłowaną Ojczyznę i w intencji zmarłych i obecnych strażaków z Wręczycy Wielkiej i Małej.
    We czwartek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy. Wszystkich w tym dniu ogarniać będziemy wdzięczną modlitwą. W sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Święty Filip, podobnie jak święci Piotr i Andrzej, pochodził z Betsaidy i jak oni był uczniem świętego Jana Chrzciciela, a potem został uczniem Chrystusa. To on prosił Jezusa: „Panie, pokaż nam Ojca”, i usłyszał odpowiedź: „Kto Mnie zobaczył, zobaczył także Ojca” (J 14, 8-9). Święty Jakub Młodszy, syn Alfeusza, według tradycji był krewnym Chrystusa Pana, zwierzchnikiem Kościoła Jerozolimskiego i autorem listu powszechnego wchodzącego do kanonu Pisma świętego. Odegrał wybitną rolę na tzw. soborze jerozolimskim (Dz 15, 13nn). Poniósł śmierć męczeńską w roku 62. Obydwaj są patronami wielu naszych parafian. Życzymy im z tej okazji radości z realizacji swojego powołania.

1. Z wielką radością przyjmujemy dziś do naszego kościoła chorągiew Liturgicznej Służby Ołtarza z wizerunkiem św. Dominika. Będzie pomagać nam oddawać chwałę Bogu podczas uroczystych procesji.

1. Wspólne spotkanie ministrantów jutro o 16:00. Krąg biblijny w środę o 17:00.

1. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w naszym kościele codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwach z tej okazji przed wieczornymi – we czwartek i piątek oraz po porannej Mszy św. – w sobotę. Tradycyjnie można zgłaszać się na wyjazd pierwszosobotni na Jasną Górę w sobotę o 6:40. Powrót przed 9:00.

1. Jutro o 14:00 – wspólny parafialny Józefowy Piknik. Zapraszamy z kawałkiem kiełbaski na ognisko lub czegoś innego do jedzenia.

1. Za tydzień na 10:00 na Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Podajemy terminy kolejnych prób dla dzieci: 9, 11, 16 maja o 16:00; 18, 19 maja o 17:00. Poświęcenie medalików 13 maja o 9:00. Pierwsza spowiedź – 20 maja o 11:00.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim piękne wywiady z o. Marianem Waligórą przeorem jasnogórskiego klasztoru i panią Teresą Kopką, terapeutą uzależnień oraz z ks. Henrykiem Witczykiem o „Kodzie kulturowym chrześcijańskiej Polski i Europy”.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Mateusz Dobrowolski z Wręczycy Wielkiej i Karolina Gawrońska z Zawady koło Mstowa oraz Waldemar Kubecki z Częstochowy i Monika Adamik z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

1. Życzymy pięknych i wzruszających przeżyć podczas spotkania ze św. Dominikiem, żeby też udało się w tych dniach nieco odpocząć, a strażakom, by pięknie i przy dobrej pogodzie przeżyli swoje patronalne święto.