Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 maja 2017 r. Niedziela Dobrego Pasterza

1. Dziś, we czwartą niedzielę wielkanocną, „niedzielę Dobrego Pasterza”, prosimy z całym Kościołem Boga Ojca, byśmy jako zjednoczona społeczność doszli do Niego poprowadzeni przez Jezusa. Na tej drodze wielką pomocą może być dla każdego z nas Maryja. Zapraszamy nadal na nabożeństwa majowe codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św. Dziś też szczególny dzień modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

1. W poniedziałek będziemy przeżywać uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Stanisław po studiach w Paryżu otrzymał święcenia kapłańskie. Na 7 lat przed śmiercią został biskupem krakowskim. Jako gorliwy pasterz zabiegał o dobro wiernych, wspomagał ubogich i co roku odwiedzał kapłanów swojej diecezji. Zginął śmiercią męczeńską, zabity na rozkaz króla Bolesława Śmiałego, któremu wypominał jego nadużycia.
    W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. 13 maja 1917 roku w Fatimie, w Portugalii, Najświętsza Dziewica ukazała się trojgu dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Poleciła im modlitwę, zwłaszcza różańcową, i pokutę za grzeszników, a dla uproszenia pokoju w świecie – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W czasie ostatniego objawienia 13 października Pani powiedziała, że jest Matką Bożą Różańcową, przybywającą wezwać ludzi, by już dłużej nie obrażali Boga grzechami i by codziennie odmawiali różaniec. Wielu z nas już podejmuje tę modlitwę codziennie w swoich domach, a niektórzy nawet w pracy. Cieszymy się, że w naszym kościele od kilku miesięcy trwamy na porannej modlitwie różańcowej.

1. Również w tę sobotę, dokładnie 100 lat po pierwszym spotkaniu dzieci Łucji, Franciszka i Hiacynty z Maryją i 36 lat po zamachu na św. Jana Pawła II odbędzie się w naszej parafii kilka pięknych wydarzeń. Już o 9 rano w ramach jednej z naszych cotygodniowych Mszy św., które w sobotnie poranki przeżywamy z Maryją będziemy modlić się za nasze dzieci pierwszokomunijne. Przy tej okazji nastąpi poświęcenie medalików – znaków szczególnej więzi z Maryją. Zachęcamy, by wszystkie dzieci z parafii przybyły z laurką dla Maryi.
    Po Mszy św. uroczyście wprowadzimy do kościoła i poświęcimy Bogu nową dużą figurę Maryi ufundowaną przez pewną rodzinę z naszej parafii. Potem nastąpi akt oddania Maryi i poświęcenie medalików.
    Wieczorem zapraszamy wszystkich ze świecami na niezapomniane nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową do pięciu stacji. Dajmy świadectwo o wielkiej miłości wręczyckich rodzin do Matki Najświętszej.

1. Spotkania ministrantów, Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Krąg Biblijny według zwykłego porządku.

1. Za tydzień o 11:00 odbędzie się spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. W poniedziałek o 16:00 i po Mszy św. wieczornej kolejna okazja do zdania egzaminu przez kandydatów.

1. Dziękujemy Panu Alojzemu za odnowienie jednego z przenośnych konfesjonałów, a pracowni brązowniczej za odnowienie drzwi do naszego tabernakulum, które wróciło do pierwotnej świetności oraz naprawę zamka.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuł podsumowujący niezwykle ważną pielgrzymkę papieża Franciszka do Egiptu, wywiad z kardynałem Angelo Bagnasco o przyszłości Europy, a także kilka tekstów związanych z tematem powołań w Kościele i propozycja pięknego prezentu dla dzieci pierwszokomunijnych.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Mateusz Dobrowolski z Wręczycy Wielkiej i Karolina Gawrońska z Zawady koło Mstowa. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

1. Życzymy pełnego otwarcia serca na przepiękne, choć trudne fatimskie orędzie Maryi. Wracającym z pielgrzymki do Rzymu dziękujemy za modlitwę i życzymy wielu owoców, a Księdzu Mateuszowi dziękujemy za to piękne Boże dzieło.