Ogłoszenia duszpasterskie VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 maja 2017 r.

1. Dziś, w szóstą niedzielę wielkanocną przeżywamy doroczną, doniosłą uroczystość Pierwszej Komunii św. Rodzicom i chrzestnym oraz katechetom na czele z Ks. Mateuszem gratulujemy pięknego przygotowania dzieci. Niech Duch Święty prowadzi za Jezusem. Módlmy się za dzieci i ich rodziny o wytrwanie w postanowieniach.
    Dzieci przez cały tydzień będą przychodziły na nabożeństwa majowe i Mszę św., aby dziękować za odnowę serc.
  1. Wczoraj ogłoszona została bardzo radosna wiadomość. Nasza archidiecezja ma nowego biskupa pomocniczego, którym został proboszcz parafii i kustosz bazyliki św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, duszpasterz rodzin, były wieloletni duszpasterz akademicki Częstochowy, a potem rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, pochodzący z Łowicza ks. dr Andrzej Przybylski, którego dewizą posługi są słowa „In Christo” (w Chrystusie).
  1. Dzisiaj rozpoczynamy coroczne Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Tradycyjnie od poniedziałku do środy po Mszach św. wieczornych odbędą się modlitwy przy krzyżach. W poniedziałek przy ul. 3-Maja (18:50) i Częstochowskiej (19:15), we wtorek – ul. Śląskiej (18:50) i Sienkiewicza (19:15), w środę – ul. Długiej (18:50) i Mickiewicza (19:15).
  1. W poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie św. Rity z Cascii, w środę – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych i dzień modlitw za Kościół
    w Chinach, we czwartek – św. Bedy Czcigodnego, doktora Kościoła, w piątek –
    św. Filipa Nereusza i rozpoczęcie nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego,w sobotę – św. Augustyna, a za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  1. W piątek w naszym kościele odbędzie się wspaniała uroczystość 5-lecia święceń kapłańskich Ks. Mateusza Ociepki, Wikariusza naszej parafii, któremu tak wiele zawdzięczamy. Zapraszamy do wdzięcznej modlitwy podczas Mszy św. o 18:00.
  1. Już teraz ogłaszamy, że 11 czerwca odbędzie się uroczysta Msza św. tzw. Rocznicy Pierwszej Komunii św. Zapraszamy rodziców do pomocy w przygotowaniu obchodów.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim bardzo ciekawy wywiad z ks. Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim, sekretarzem św. Jana Pawła II i Benedykta XVI, pt. „Uczyłem się od nich”, a także relacja z przybycia do Wielunia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki i oczywiście echa pielgrzymki Ojca świętego Franciszka do Fatimy.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Tomasz Lamik z Wręczycy Wielkiej i Marta Zasuń z Częstochowy oraz Grzegorz Radzioch z Wręczycy Małej i Justyna Dąbrowska z Kulej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Bardzo dziękujemy Pani Ani z całą rodziną i kilku osobom im pomagającym za przygotowanie Kościoła do uroczystości Pierwszej Komunii św. Pani Ewelinie – za przystrojenie kościoła. Panu Tomaszowi – szczególnie za prace wokół naszej świątyni.
    Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na zapłatę za węgiel. Za tydzień będziemy zbierać ofiary na prace remontowe w domu św. Józefa.
  1. Z naszej parafii odeszły do wieczności dwie osoby, śp. Danuta Szewczyk, l. 82, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek o 14:00 oraz śp. Ludwik Kostrzewa, l. 63, którego pogrzeb odbędzie się również we wtorek, ale w Grodzisku o 16:00 (w naszym kościele Msze św. w jego intencji będą jutro o 7:00 i w środę o 18:00). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a Jezus – nasza Światłość niech im świeci.