Ogłoszenia duszpasterskie ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 4 czerwca 2017 r.

1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jest jednym z najważniejszych dni w roku prosimy Boga Ojca, aby dał Ducha Świętego całemu światu i dokonał wielkich dzieł wszędzie tam, gdzie głoszona jest Ewangelia. Nie zapominajmy, że jesteśmy Bożym Ludem Apostolskim i od naszego głoszenia zależy jakość życia ludzi.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzić piękne święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, które zostało wprowadzone do kalendarza na wniosek biskupów polskich. Zgromadźmy się licznie na Eucharystii, by z Maryją dziękować za Nowe Życie. We czwartek – niedawno ustanowione święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W naszym kościele tego dnia wieczorem odbędzie się Msza św. za zmarłych i żyjących księży pochodzących z naszej parafii. W sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła, o którym można przeczytać w bieżącym numerze „Oblubieńca”.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św. Z pewnością pomogą nam one bardziej ukochać Jezusa i zgłębić miłość Bożą. W tym roku przeżywamy je z pomocą św. Urszuli Ledóchowskiej.
  1. Spotkanie organizacyjne rodziców kandydatów do bierzmowania w piątek o 19:00. Młodzież z III klas gimnazjum ze swoimi rodzinami przeżyje triduum duchowego przygotowania, któremu będą towarzyszyły próby celebracji. W sobotę (10.06) o 17:00 odbędzie się próba, modlitwa, Msza św. i krótka konferencja. W niedzielę – próba, Msza św. i konferencja od 9:00. W poniedziałek od 16:00 – Sakrament Pokuty i pojednania, modlitwa, Msza św. i próba. Świadkowie biorą udział w próbie w niedzielę lub poniedziałek. Bierzmowanie odbędzie się we wtorek, 13.06 o 18:00. Zapraszamy całą parafię do modlitwy za młodzież.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim rozmowa z Zofią Posłysz, więźniarką trzech obozów koncentracyjnych, o pragnieniu życia, sile wiary i zdolności do przebaczania. W ramach tzw. Niedzieli Częstochowskiej Celina i Jerzy Krawczykowie w artykule „Przygoda na całe życie” opowiadają o roli Ruchu Światło-Życie w ich życiu. Polecamy także wywiad z architektem Lucą Virgilio o Bazylice św. Piotra w Rzymie oraz artykuł o niezwykłym Księciu Niezłomnym Adamie, który wychował kleryka Karola Wojtyłę.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na rachunki za energię elektryczną, wodę i nieczystości.
  1. Dziękujemy za ofiarną modlitwę i świadectwo młodzieży, która dziś nad ranem wróciła z Pól Lednickich, z wielkiej modlitwy o Ducha Świętego.
  1. Jutro o 8:00 dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice wyjeżdżają na pielgrzymkę do Matki Bożej Leśniowskiej, Patronki Rodzin.
  1. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w pielgrzymce do Sanktuarium „Ecce Homo” w Krakowie, do głównego miejsca czci św. Brata Alberta, na wielkie obchody 100-lecia śmierci jednego z największych świętych.
  1. Na prośbę Teatru Wręcz przekazujemy zaproszenie na spektakl pt. „Allo allo” w reżyserii Magdaleny Pietrulewicz, który odbędzie się dziś (w niedzielę) o 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku. Wstęp wolny, powyżej 12 roku życia. Występują w nim mieszkańcy Wręczycy.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Tomasz Wiskulski z Krzepic i Justyna Ułamek z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Danuta Popławska z ul. Szkolnej, l. 75, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 15:00. Również jutro odbędzie się w naszym kościele o 12:00 i na cmentarzu pogrzeb związanej z naszą parafią śp. Ireny Chojnackiej, l. 74, która w ostatnim czasie mieszkała w Kłobucku. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.