Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 11 czerwca 2017 r.

1. Dziś, w Uroczystość Trójcy Świętej świętujemy i dziękujemy Ojcu za to, że posyłając do nas Syna i Ducha objawia nam tajemnicę Bożego życia, do którego nas zaprasza.

1. W poniedziałek będziemy wspominać pierwszych męczenników kościoła częstochowskiego, bł. Ludwika Rocha i bł. Maksymiliana. Bogu niech będą dzięki za ich ożywiające świadectwo. We wtorek – św. Antoniego z Padwy, w środę – bł. Michała Kozala, polskiego biskupa zamordowanego przez Niemców.
    We czwartek będziemy przeżywali wspaniałą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa biorąc udział we Mszy św. i procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy ulicą 3-Maja, Mickiewicza, Długą, Nadrzeczną i ks. Józefa Odróbki.
    Już teraz dziękujemy tym, którzy przygotowują ołtarze. Bardzo prosimy o pomoc w poniedziałek i wtorek w przygotowaniu otoczenia kościoła. Potrzeba dużo rąk do pracy. Prosimy o zgłaszanie się.
    Na procesję zapraszamy ze sztandarami i chorągwiami górników, strażaków, Róże Żywego Różańca, dzieci pierwszokomunijne i służbę liturgiczną. Od piątku codziennie o 17:30 – procesja wokół kościoła (w niedzielę o 15:30).

1. W piątek o 20:00 – trzeci miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W sobotę – wspomnienie św. Brata Alberta, którego postawą inspirował się młody Karol Wojtyła. W tym dniu o 6:00 rano wyruszamy na pielgrzymkę auto-karową do sanktuarium „Ecce homo”, do relikwii św. Brata Alberta w Krakowie. Organizuje Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Wrócimy około 15:00.

1. Zgodnie z zapowiedzią jutro od 16:00 ostatni dzień bezpośredniego przygotowania kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodzin: o 16:00 – Sakrament Pokuty i Pojednania, modlitwa, Msza św. i próba. Można również będzie przystąpić do sakramentu pojednania od 19:15 do 20:00.
    Bierzmowanie odbędzie się we wtorek, 13.06 o 18:00. Zapraszamy całą parafię do modlitwy pod przewodnictwem naszego Metropolity, ks. Arcybiskupa dr. Wacława Depo. Po Mszy św. odbędzie się według starożytnego zwyczaju „agapa” – uczta miłości i radości, a po niej młodzież zawierzy się Królowej Apostołów, wiernej Oblubienicy Ducha Świętego, biorąc udział w nabożeństwie różańcowym.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuł o historii święta „Bożego Ciała”, a także ciekawy artykuł ks. bp. Leszczyńskiego o śladach św. Alberta na Roztoczu, który tam dla swoich braci zakładał pustelnie. W dodatku częstochowskim znajdziemy między innymi prezentację nowych księży, wyświęconych w dniu wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Tomasz Wiskulski z Krzepic i Justyna Ułamek z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

1. Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Marianna Lamik, l. 91 z ul. Strażackiej i sp. Jan Majcher, l. 69 z ul. Częstochowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.