Ogłoszenia duszpasterskie XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 czerwca 2017 r.

1. Dziś, w XII Niedzielę Zwykłą, wraz z całym Kościołem modlimy się do Boga, by pomnażał w nas bojaźń i miłość do Niego, jako naszego Ojca. Tak otwieramy się w pełni na Bożą opiekę nad nami i naszymi rodzinami.
  1. W piątek dziękowaliśmy Bogu za dar 5 lat ofiarnej, radosnej, pełnej poświęcenia i miłości posługi ks. Mateusza Ociepki w naszej wspólnocie parafialnej. Niech Bóg błogosławi Dobrego Kapłana na dalsze lata służby.
    Od wtorku wikariuszem naszej parafii jest ks. Sławomir Berdys, pochodzący z Kiedrzyna, którego oficjalnie powitamy w środę podczas Mszy św. Serdecznie zapraszamy.
  1. Wczoraj do Fatimy ruszyła pielgrzymka, w której biorą udział także nasi parafianie. Obiecali modlitwę za nas wszystkich. Dziś, tj. w niedzielę, o 11:00 zostanie tam odprawiona Msza św. na placu głównym w Fatimie za całą naszą parafię, a w poniedziałek o 9:00, w godzinie zesłania Ducha Świętego, odbędzie się Msza św. w intencji ks. Mateusza w kaplicy św. Rodziny. Aż do wtorku można sms-em przesyłać do ks. proboszcza intencje modlitewne.
  1. Od wczoraj mamy wyświęconego, dziewiątego biskupa pomocniczego naszej archidiecezji. Niech Bóg błogosławi Dobrego Pasterza, który nas wszystkich prosił wczoraj o modlitewne wsparcie.
  1. Również w środę będziemy obchodzili wspomnienie liturgiczne św. Ireneusza z Lyonu, wspaniałego Bożego człowieka, który godził ludzi i całe społeczności. We czwartek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Każdy z nas w miarę możliwości powinien w tym dniu uczestniczyć we Mszy św., modlić się za Ojca Świętego i według odwiecznej tradycji złożyć ofiarę na funkcjonowanie Stolicy Apostolskiej.
  1. Rozpoczął się czas wakacji, a dla wielu z nas także urlopów. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie. Może też uda się komuś przeczytać piękną książkę religijną (np. wypożyczoną z naszej parafialnej biblioteki, która w tę środę będzie czynna po raz ostatni przed przerwą wakacyjną) lub skorzystać z bogatej w naszych czasach oferty wyjazdowych rekolekcji lub pielgrzymek.
    W sobotę i niedzielę na Jasną Górę z całej polski pielgrzymują nauczyciele, a w samą niedzielę odbędzie się także pielgrzymka rodzin do Leśniowa na uroczystą sumę o 11:00. Zachęcamy gorąco wszystkie rodziny naszej parafii.
    Gratulujemy tym dzieciom i młodzieży, która czas wakacji poprzedziła spowiedzią św. podsumowującą rok szkolny i pierwszopiątkową Komunią św.
  1. Już w najbliższą sobotę, pierwszą miesiąca, będziemy nawiedzać chorych i starszych w naszych domach z posługą sakramentalną.
    Zapraszamy też chętnych do pielgrzymowania w tym dniu na Jasną Górę. Ruszamy, jak co miesiąc, o 6:40 spod plebanii. W naszym kościele nabożeństwo pierwszej soboty – po Mszy św. porannej.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim pierwszy artykuł z cyklu „Mistyka Ciała”, tym razem o małżeństwie aktorów. W artykule „Droga do zdrowia” cenne wskazówki, jak sobie poradzić z uzależnieniem od narkotyków.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Łukasz Lamik z Wręczycy Wielkiej i Anna Strzelczyk z Wręczycy Małej oraz Mateusz Fabryczny z Wręczycy Małej i Angelika Banasik z Truskolas. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. W ostatnich dniach całą naszą parafię obiegła wiadomość o nawrocie ciężkiej choroby pani Doroty Kędziory-Zych, młodej mamy, naszej parafianki z ul. Częstochowskiej i znalezieniu bardzo drogiego leku, który daje duże szanse wstrzymania rozwoju choroby. NFZ nie podjął się finansowania bardzo drogiego leczenia. Dziś po Mszach św. zbierane są przed kościołem do puszek dary serca na pomoc dla niej. Gorąco zachęcamy.