Ogłoszenia duszpasterskie XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 lipca 2017 r.

1. Dziś, w XIV Niedzielę Zwykłą i przez cały tydzień z całym Kościołem modlimy się o duchową radość, wolność od grzechów i wieczne szczęście. Na te łaski otwieramy się przez nawrócenie i odnowę życia.
  1. We wtorek będziemy wspominać św. Benedykta z Nursji, opata, patrona Europy. We środę – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. We czwartek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W piątek swoje święto patronalne będą przeżywali podopieczni św. Kamila de Lellis. W sobotę – wspomnienie obowiązkowe św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  1. We czwartek, 13 lipca, będziemy przeżywać kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie fatimskim o 20:00. Po różańcu świętym, zawierzeniu Matce Bożej i modlitwie wstawienniczej za wstawiennictwem Maryi odbędzie się procesja wokół kościoła. Modlitwę zakończymy apelem jasnogórskim około 21:00.
    Będzie to wyjątkowy i niezapomniany czas także dlatego, że w chwili zawierzenia zostanie uroczyście zawieszony na dłoniach figury Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, Królowej Różańca poświęcony w Fatimie piękny różaniec jako znak tego, że przyjmujemy jako parafia zachętę Matki Bożej, by w naszych rodzinach, a także samodzielnie często odmawiać modlitwę różańcową.
    Przy tej okazji jeszcze raz dziękuję paniom i panom, którzy biorą udział z wielkim poświęceniem w codziennej modlitwie różańcowej w naszym kościele o 7:30, a w soboty o 9:45
  1. Za niecały tydzień, 15 lipca o 9:30 wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Świętej Anny. Zapraszamy wszystkich. W programie konferencja, Msza św., modlitwa za nasze rodziny, szczególnie naszych rodziców i dziadków oraz piknik.
  1. Zachęcamy młodzież, która w tym roku lub w poprzednich latach ukończyła gimnazjum, do wyjazdu na wakacyjną oazę, do Bukowiny Tatrzańskiej od 15.07 lub do Siedlca w okolice Krakowa w sierpniu (prowadzoną przez ks. Mateusza).
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuł znanego w całej Polsce ks. dr. Marka Dziewieckiego, duszpasterza rodzin, o szczęśliwych rodzinach, a także artykuł o tym, jak samemu nie odchodząc od zmysłów pozwolić nastolatkowi na samodzielny wyjazd. W dziale dla młodych – kilka uwag o modlitwie w wakacje.
  1. Nadal zachęcamy, by składać ofiary na pomoc dla pani Doroty Kędziory-Zych do skrzynki przy figurze św. Izydora. W zeszłym tygodniu złożono 421 zł.
  1. Za kilka dni zostaną ukończone prace brukarskie na cmentarzu. Wielu z nas wyrażało zadowolenie z nowego oblicza starej części cmentarza. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na ten cel 2266 zł. Ponadto kilka osób złożyło ofiarę dodatkową – w sumie 1100 zł (między innymi Halina Gralińska, Adela Suchanek, rodzina Majcher, pewna rodzina z ul. Śląskiej i jeszcze dwie, które prosiły o anonimowość). Do zapłaty brakuje jeszcze około 20 tysięcy złotych. Bóg zapłać za złożone także dziś ofiary na ten cel.
  1. W piątek wieczorem około 19.00 przybędą do nas pielgrzymi piesi z Wrocławia w liczbie około 250. W ich imieniu proszę o wielką gościnność i życzliwość.
  1. Po śp. Ks. Zdzisławie Radku, naszym nagle zmarłym Proboszczu, pozostał chyba nieużywany skaner HP scanjet 4470c. Jeśli ktokolwiek chciałby go zabrać, to bardzo proszę o zgłoszenie się.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Adrian Lacki z Libidzy i Magdalena Soluch z Wręczycy Wielkiej oraz Piotr Pawelak i Paulina Mleczko z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.