Ogłoszenia duszpasterskie XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 lipca 2017 r.

1. Od dziś przez cały tydzień z całym Kościołem modlimy się o to, byśmy odrzucili wszystko, co się sprzeciwia godności chrześcijanina, a zabiegali o to, co jest z nią zgodne. Jeszcze czeka nas w tej dziedzinie dużo pracy.

1. Gdyby nie było niedzieli, obchodzilibyśmy dzisiaj wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Jeśli ktoś chciałby dziś przyjąć szkaplerz – szatę Maryi, to zapraszamy dziś na godzinę 15:30 na nabożeństwo maryjne z uroczystym przyjęciem szkaplerza.
    We wtorek będziemy czcić św. Szymona z Lipnicy, który w wieku 45 lat oddał życie posługując zarażonym. We czwartek – bł. Czesława, patrona Wrocławia, a w zakonach karmelitańskich – święto św. Eliasza, proroka. W sobotę – święto św. Marii Magdaleny, wiernej uczennicy Chrystusa Pana, pierwszego świadka zmartwychwstania.

1. Gratulujemy rodzinom, które we czwartek, 13 lipca, zawierzyły Maryi swoje postanowienie trwania na wspólnej, rodzinnej modlitwie różańcowej.
    Cieszymy się, że wzrasta też grupa porannej wspólnotowej modlitwy różańcowej.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuły: „My chcemy Boga” o związkach Polski z Ameryką; o wspaniałym człowieku – zmarłym 5 lipca Joaquinie Navarro-Valls, który przez lata współpracował ze św. Janem Pawłem II, jako jego „głos”; o Ogólnopolskim festiwalu twórczości Maryjnej i o wielkiej modlitwie na Stadionie Narodowym w Warszawie.

1. Nadal możemy składać ofiary na pomoc dla pani Doroty Kędziory-Zych do skrzynki przy figurze św. Izydora. W zeszłym tygodniu (9 lipca) złożono 838 zł.

1. Zostały już ukończone prace brukarskie na cmentarzu. Bogu niech będą dzięki. Bardzo dziękujemy także panu Bogdanowi i wszystkim współpracownikom, szczególnie za bezinteresowne zadbanie o otoczenie wielu grobów oraz za odnowienie otoczenia ołtarza. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na ten cel 2297,40 zł i 20 $. Ponadto dwanaście rodzin złożyło ofiarę dodatkową – w sumie 1250 zł (między innymi rodzina Król, rodz. Ułamków, Marek i Wiesław Skupień, Zofia Trzepizur, Małgorzata i Sławomir Koćwin, Irena Trojanowska, pewna rodzina z ul. Śląskiej, Alicja Wąsek z Częstochowy i cztery osoby, które prosiły o anonimowość). Do zapłaty brakuje jeszcze około 17 tysięcy złotych. Bóg zapłać za złożone także dziś ofiary na ten cel.

1. W imieniu pielgrzymów z archidiecezji poznańskiej dziękujemy za gościnę, a im za modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże!

1. Za tydzień w niedzielę od 10:00 do 14:00 przy strażnicy OSP w Kulejach odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Adrian Lacki z Libidzy i Magdalena Soluch z Wręczycy Wielkiej, Piotr Pawelak i Paulina Mleczko z Wręczycy Wielkiej oraz Krzysztof Sikorski pochodzący z Wręczycy Wielkiej i Dominika Gębka z Ciecierzyna. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.