Ogłoszenia duszpasterskie ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – 6 sierpnia 2017 r.

1. Dziś w święto Przemienienia Pańskiego modlimy się o to, by Ojciec przemienił nas na tyle, byśmy byli posłuszni głosowi Jezusa i dzięki temu stali się razem z Nim dziedzicami.
  1. We wtorek będziemy wspominali św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego. W środę będziemy obchodzili święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy i Patronki Lublińca, rodzinnego miasta jej matki. We czwartek będziemy obchodzili święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  1. Od piątku popołudnia do soboty wieczorem w domu św. Józefa i w kościele odbywać się będą mini rekolekcje – dzień skupienia, modlitwy i radości w Duchu Świętym, organizowany przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka. Zgłoszenia przyjmowane będą do czwartku. W planie również modlitwa, konferencje, dzielenie się Ewangelią i posiłki. Istnieje także możliwość noclegu.
  1. Za tydzień 13.08 o 20.00 odbędzie się czwarte Nabożeństwo Fatimskie.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela” poświęcony głównie tematowi reformy sądownictwa. Znajdziemy w nim także piękny artykuł pod tytułem „Krzyż w cieniu Porcjunkuli” o wspaniałej, młodej i heroicznej włoskiej matce o imieniu Chiara.
  1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za prace brukarskie na cmentarzu złożono podczas Mszy św. na tacę 2328 zł i 61 gr i w kopertach 600 zł (Anna i Zenon Zielonka, Bolesław Marczyk, Janina Matysiak, Jan Paruzel oraz Andrzej i Ewa Rokosa). Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczymy na zapłatę za prace odwadniające i kanalizacyjne wokół plebanii.
    Dla polskich misjonarzy zebraliśmy przy okazji błogosławieństwa pojazdów i kierwców 975 zł, a dla pani Doroty Kędziory-Zych 92 zł.
  1. Komunikat: „Za zgodą Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego od 20 sierpnia 2017 r., w każdą niedzielę o 10:00 w byłej kaplicy akademickiej, mieszczącej się w dolnej części kościoła św. Wojciecha w Częstochowie, ul. Brzeźnicka 59, będzie sprawowana Msza Św. w języku ukraińskim w obrządku Greckokatolickim”.
  1. Do zawarcia sakr. małżeństwa przygotowuje się Mateusz Hołub z Truskolas i Bea-ta Jaszczyk z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Dziś, w święto Przemienienia Pańskiego przed każdą Mszą św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odczytujemy fragmenty Dzienniczka św. siostry Faustyny o Obrazie Bożego Miłosierdzia, a o 15:00 odbędzie się nabożeństwo godziny miłosierdzia i uroczyste błogosławieństwo obrazu, który nasza parafia otrzymała od częstochowskiej artystki Moniki Sawionek, autorki obrazu.

Papieska intencja ogólna na sierpień 2017 r.:
„Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.”