Ogłoszenia duszpasterskie XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 sierpnia 2017 r.

1. Dziś w XIX Niedzielę Zwykłą modlimy się do Ojca, aby „umocnił w nas ducha przybranych dzieci”. Głośmy także innym dobrą nowinę o naszym usynowieniu.
  1. W poniedziałek będziemy wspominali św. Maksymiliana Marię Kolbego, pierwszego beatyfikowanego męczennika II Wojny Światowej, wielkiego miłośnika Niepokalanej. We wtorek będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. We czwartek będziemy się modlili do św. Jacka, patrona między innymi sąsiadującej z nami diecezji gliwickiej.
  1. Uczestnikom zakończonych wczoraj rekolekcji organizowanych w naszej parafii przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka dziękujemy za modlitwę w intencji naszej parafii i za ofiarę złożoną na potrzeby domu św. Józefa.
  1. W imieniu uczestników pielgrzymki głogowskiej dziękujemy za udzieloną im gościnę. We wtorek niespodziewanie nocowała w domu św. Józefa grupa około 50 porządkowych z pielgrzymki wrocławskiej.
    W najbliższy piątek, 18 sierpnia około 17:30, przybędzie do naszej parafii pielgrzymka opolska. W ich imieniu prosimy o życzliwą i ofiarną gościnę.
  1. Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę 26 sierpnia.
  1. Dziś o 20:00 odbędzie się czwarte Nabożeństwo Fatimskie. Po uroczystej modlitwie różańcowej odbędzie się procesja wokół kościoła ze śpiewem fatimskim, a następnie apel jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
  1. W piątek (trzeci w miesiącu) o 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, w którym znajdziemy między inny-mi bardzo cenny artykuł o programie „Rodzina 500+”, kolejny ks. Dziewieckiego „o największej miłości na ziemi”, a także niezwykłe świadectwo niemieckiego żołnierza, który podczas II Wojny Światowej nawiedził Jasną Górę.
  1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za prace odwadniające i kanalizacyjne wokół plebanii złożono podczas Mszy św. na tacę 2022 zł i 72 gr, a w ramach dodatkowych ofiar na prace brukarskie na cmentarzu 700 zł (między innymi Marianna Borowska, Anna Gorzelak oraz Stanisław i Krystyna Bogus). Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczymy znów na cmentarz.
    Dla pani Doroty Kędziory-Zych zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 192,50 zł.
    Na obraz Bożego Miłosierdzia złożono w minionym tygodniu 100 zł.
  1. Komunikat: „Za zgodą Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego od 20.08.2017, w każdą niedzielę o 10:00 w by-łej kaplicy akademickiej, w dolnej części kościoła św. Wojciecha w Częstocho-wie, będzie sprawowana Msza Św. w języku ukraińskim w obrządku Grecko-katolickim”.
  1. Do zawarcia sakr. małżeństwa przygotowuje się Mateusz Hołub z Truskolas i Be-ata Jaszczyk z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Od najbliższej środy, 16 sierpnia, po urlopowej przerwie zapraszamy do odwiedzania biblioteki parafialnej od 17:00 do 18:00.