Ogłoszenia duszpasterskie XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 sierpnia 2017 r.

1. Dziś w XX Niedzielę Zwykłą prosimy Boga Ojca, aby wlał w nasze serca tak gorącą miłość ku Niemu, abyśmy kochali Go „we wszystkim i ponad wszystko”.
  1. W poniedziałek będziemy wspominali św. Piusa X, papieża, któremu zawdzięczamy między innymi odnowę liturgiczną i biblijną całego XX wieku oraz wczesną komunię św. dzieci. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej ustanowione w 1954 r. w 100-lecie ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi. We czwartek będziemy obchodzili święto św. Bartłomieja,
    a w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, patronki naszej archidiecezji i metropolii częstochowskiej.
  1. Od czwartku trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Stosowne modlitwy odmawiamy w kościele po ostatniej Mszy św. każdego dnia. Zapraszamy do wspólnego udziału.
  1. W imieniu uczestników pielgrzymki opolskiej dziękujemy za udzieloną im gościnę. W domu św. Józefa i na plebanii nocowało około 80 pielgrzymów, a kilkadziesiąt osób spożyło gorący posiłek wieczorny i śniadanie.
  1. Do czwartku trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę
    26 sierpnia. Prosimy o podawanie numeru pesel do ubezpieczenia oraz zgłoszenie się chętnych do pełnienia funkcji porządkowych podczas wędrówki.
    W Fatimie Maryja zachęcała nas, byśmy podejmowali pokutę wynagradzającą
    za grzechy ludzi i błagalną o ich nawrócenie. Zachęcamy, by podjąć w roku jubileuszu fatimskiego w tych intencjach trud wędrówki, śpiewu i modlitwy. Zabieramy ze sobą parafialne koszulki i chusty. Wyjdziemy z naszego kościoła
    o 6:00, aby po dojściu na Jasną Górę zdążyć skorzystać z toalety i zająć dobre miejsce przed szczytem jasnogórskim, zanim rozpocznie się Suma Odpustowa
    o 11:00.
  1. Za tydzień 27 sierpnia na prośbę Rady Sołeckiej w tym roku na próbę Msza św. dożynkowa odbędzie się o 14:00.
  1. Od pierwszej niedzieli września ulega zmianie godzina popołudniowej Mszy św.
    z 16:00 na 17:00.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela” poświęcony sercu Polski, czyli Jasnej Górze, który przygotuje nas dobrze na jubileusz koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej. Znajdziemy w nim ciekawe artykuły także na inne tematy, choćby dwa w dziale „Niedziela młodych” zawierające wskazówki na trudne chwile.
  1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za prace brukarskie na cmentarzu złożono
    na tacę 1859 zł, 40 gr i 2 Euro, a w ramach dodatkowych ofiar 200 zł. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczymy znów na cmentarz.
    Dla pani Doroty Kędziory-Zych zebraliśmy w ubiegłym tygodniu 542 zł.
    Na obraz Bożego Miłosierdzia złożono w minionym tygodniu 200 zł, a na koronę dla Matki Bożej Fatimskiej 30 zł.