Ogłoszenia duszpasterskie XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 sierpnia 2017 r.

1. Dziś w XXI Niedzielę Zwykłą prosimy Boga Ojca, abyśmy żyjąc w tak zmiennym świecie mogli jednak wznieść nasze serca do „tam, gdzie są prawdziwe radości”.

1. Również dziś o 14:00 podczas Mszy św. dożynkowej dziękować będziemy Bogu za trud tych, którzy uprawiają ziemię i za jej owoce, które dał nam Pan, byśmy ze czcią je spożywszy mieli siłę do miłości.

1. W poniedziałek będziemy wspominali św. Augustyna, we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w piątek bł. Bronisławę.
    W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Młodzież i dorosłych zachęcamy do spowiedzi św. w piątek od 17:00. Dzieci zapraszamy na spowiedź św. od 16:00 i Mszę św. dla nich w tym dniu o godz. 16:30. Pomóżmy im dotrzeć na czas, aby podsumowali przed Bogiem czas wakacji i doznali wraz z nami uzdrowienia serca.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszej parafialnej pielgrzymki oraz tym, którzy udekorowali trasę, którą szliśmy. W imieniu wszystkich parafian dziękujemy pątnikom za ich trud modlitwy, pokuty i wyrzeczenia w naszych intencjach.

1. Przypominamy, że od pierwszej niedzieli września, czyli za tydzień, na stałe ulega zmianie godzina popołudniowej Mszy św. z 16:00 na 17:00.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuł o pięknym dziele „Duchowej adopcji”, które trwa już 30 lat. Warto przeczytać też wywiad z odpowiedzialną generalną Instytutu Prymasa Wyszyńskiego o tymże pięknym Bożym dziele, które służy nam i całej Ojczyźnie, a także inny wywiad o istocie obchodów Roku dr. Władysława Biegańskiego. W dziale dla młodych warto odnaleźć i przeczytać artykuł o pięknej Polce, która w Nowym Jorku studiuje i trenuje szermierkę.

1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za prace brukarskie na cmentarzu złożono
    na tacę 1856 zł, 41 gr, a w ramach dodatkowych ofiar 1230 zł (Tomasz i Dorota Janik, Piotr Pawelak i jedna anonimowa osoba). Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczymy zapłatę za bieżące rachunki, w sumie około 2400 zł.
    Dla pani Doroty Kędziory-Zych zebraliśmy w ubiegłym tygodniu 167,70 zł.

1. Zachęcamy do zakupu pięknych koszulek w różnych rozmiarach ze słowami Jezusa: „idźcie i głoście”, wizerunkiem św. Józefa Wręczyckiego i Matki Bożej Częstochowskiej oraz słowami św. Jana Pawła II.