Ogłoszenia duszpasterskie XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 września 2017 r.

1. Dziś w XXII Niedzielę Zwykłą cały Kościół prosi Boga Ojca między innymi o wzrost pobożności. Nie bójmy się większej miłości do Boga i pobożności.
  1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycz-nego odbędzie się jutro o 8:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze pociechy i ich szkolnych opiekunów, aby nasza szkoła była wzorowym środowiskiem wzajemnej służby i wzrostu cnót.
    Również jutro, tj. w poniedziałek będziemy wspominali bł. Marię Kanutę Chrobot, pochodzącą z Raczyna koło Wielunia, pierwszą i na razie jedyną kobietę z archidiecezji częstochowskiej wyniesioną do chwały ołtarzy. Warto się z nią zaprzyjaźnić.
    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do licznego udziału
    w wieczornej Mszy św. o Jezusie Chrystusie, Najwyższym i Wiecznym Kapłanie
    i w modlitwie o powołania do służby Bożej.
    W piątek przeżywać będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jeśli będą chętni, to odbędzie się błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
  1. Po wakacyjnej przerwie ruszają bardzo cenne spotkania „Dzieci Bożych”. Odbywać się będą w każdą sobotę o 11:00 w domu św. Józefa. Zadbajmy o to, by i nasze dzieci jeszcze bardziej kochały Boga i Maryję oraz mogły wzrastać w wierze w tak pięknym środowisku.
  1. Przypominamy, że od dziś ulega zmianie pora niedzielnej popołudniowej Mszy św.
    z 16:00 na 17:00. Mamy nadzieję, że ułatwi to parafianom powracającym
    z podróży lub z pracy spotkanie z Panem na Eucharystii w Dzień Pański.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela” poświęcony głównie bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Znajdziemy w nim także artykuł o misji kardynała Pietro Parolina w Rosji. Polecamy także uważne odczytanie wzruszającego i niezwykłego przesłania Ojca Świętego do pielgrzymów jasnogórskich.
  1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za prace brukarskie na cmentarzu złożono
    150 zł (Marianna Kosmala i osoba anonimowa). Nadal ciąży na nas spore zadłużenie wobec wykonawcy. Dziś ofiary na tacę przeznaczamy na pokrycie kosztów sprzątania kościoła i zakup kwiatów.
    Na pomoc poszkodowanym przez nawałnice, które przeszły nad północną Polską zebraliśmy w ubiegłym tygodniu 404,50 zł.
    Dziękujemy p. Jerzemu, p. Janowi, p. Andrzejowi, p. Pawłowi, p. Arturowi,
    p. Zbigniewowi i jego pomocnikowi oraz p. Sylwestrowi za kończący się remont mieszkania wikariusza na plebanii. Za tydzień będziemy składali ofiary na zapłatę
    za materiały i zrealizowane prace.
  1. Kilka dni temu tragicznie zmarł nasz parafianin, śp. Paweł Kempf z ul. Parkowej, młody ojciec rodziny. Pogrzeb odbędzie się we wtorek na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie o 12:00. Szczególnie tych, którzy nie będą mogli w nim uczestniczyć, zapraszamy
    na Mszę św. w jego intencji jutro na 17:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,
    a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Panie, daj siłę wiary i pokój całej jego rodzinie
    w tym trudnym dla nich czasie.