Ogłoszenia duszpasterskie XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 września 2017 r.

1. Dziś w XXIII Niedzielę Zwykłą cały Kościół prosi Boga Ojca o prawdziwą wolność, taką, która umożliwia ukochanie każdego i zawsze, bez względu na skutki.

1. W środę będziemy wspominali św. Jana Chryzostoma, jednego z wielkich głosicieli Słowa Bożego wszystkich wieków, którego nazwano dlatego „złotoustym”.
    Tego dnia o 20:00 będziemy przeżywać piąte już w tym roku nabożeństwo fatimskie, sto lat po spotkaniu Maryi z dziećmi – pastuszkami. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, szczególnie kochających Maryję. Pomóżmy także dzieciom spotkać się w ten dzień z Matką Bożą.
    We czwartek z całym kościołem obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża świętego. Z tej okazji w naszej parafii o 19:00 zostanie dokonany akt błogosławieństwa Drogi Krzyżowej na polu za Domem św. Józefa, do którego upoważnił ks. proboszcza ks. Arcybiskup metropolita. Zaraz potem odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po którym już w kościele odbędzie się błogosławieństwo (potocznie: poświęcenie) i adoracja Krzyża, odnowionego przez artystkę s. Karolinę ze zgromadzenia Apostołek Chrystusa Ukrzyżowa-nego.
    Również we czwartek, 14. września chorzy z całego regionu pielgrzymować będą do archikatedralnej bazyliki w Częstochowie przy ul. Krakowskiej. Pomóżmy dotrzeć schorowanym i starszym na to ich piękne coroczne spotkanie, z którego każdy wraca umocniony i napełniony pokojem.
    W piątek przeżywać będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Będzie to trzeci piątek miesiąca, dlatego o 20:00 zapraszamy na wspólną uroczystą adorację Najświętszego Sakramentu.
    W sobotę czcić będziemy świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

1. W tym tygodniu należy zgłosić deklarację chęci przygotowania się rodziny do przyszłorocznej uroczystości I Komunii św., która odbędzie się 6 maja.

1. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo z dnia 19 lipca br., za miesiąc, tj. 15 października we wszystkich parafiach naszej archidiecezji, również naszej, odbędą się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Można już zgłaszać kandydatury. Ci którzy zgłosili je w grudniu ubiegłego roku, nie muszą tego powtarzać, gdyż wówczas podane, zostały już zapisane. 7 października ma zostać zamknięta lista kandydatur, zarówno podlegających głosowaniu, jak i zgłoszonych przez grupy parafialne. Na drugi dzień nazwiska kandydatów zostaną podane do wiadomości publicznej.

1. Za tydzień rozpoczniemy zbiórkę podpisów pod projektem zmiany ustawy o ochro-nie poczętego życia. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do pomocy wolontariuszy.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela” i zapraszamy wszystkich czytelników w najbliższą sobotę na XXI pielgrzymkę „Niedzieli”. Szczegóły zostały podane na ostatniej stronie gazety.

1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za prace brukarskie na cmentarzu złożono na tacę i konto parafialne w sumie 1100 zł (ofiarodawcy: Marianna Kosmala, p. Biernacka, Władysław i Marianna Pilarzowie, rodzina Wilk, Wojciech Oczkowski i dwie osoby anonimowe), a dla p. Doroty – 188,30 zł. Dziś na tacę składamy ofiary na materiały i prace remontowe wykonane w mieszkaniu ks. wikariusza w plebanii.
    Za tydzień będziemy składali ofiary na comiesięczną wpłatę na fundusz diecezjalny.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Szymon Oziębała i Kinga Zagórska z Truskolas. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.