Ogłoszenia duszpasterskie 2017-09-17

1. Dziś w XXIV Niedzielę Zwykłą cały Kościół prosi Boga Ojca, aby dał nam całym sercem służyć Mu, abyśmy mogli doznawać skutków Bożego miłosierdzia.
  1. W poniedziałek, w święto Patrona Polski, św. Stanisława Kostki, który opiekuje się też od dziesięcioleci naszą wręczycką młodzieżą i dziećmi, zapraszamy
    na Mszę św. o 18:00, po której odbędzie się wręczenie nagród w konkursie ku czci św. Stanisława. Prosimy, by dzieci chętne do wzięcia udziału w rywalizacji do jutra do 16:00 dostarczyły do kościoła swoje rysunki przedstawiające scenę z życia św. Stanisława Kostki, a młodzież – ułożone przez siebie krótkie opowiadanie, które można by zatytułować lub rozpocząć od słów: „Gdyby św. Stanisław był jednym z nas…” (najpiękniejsze opublikujemy)
    W środę będziemy wspominali św. Andrzeja Kim Tae-gŏn, Pawła Chŏng Ha-sang
    i towarzyszy, męczenników koreańskich. Módlmy się też w tym dniu o wyzwolenie Korei Północnej. We czwartek, w święto św. Mateusza Apostoła, podczas porannej Mszy św. będziemy modlili się za ks. Mateusza Ociepkę z okazji imienin.
    W piątek na 20:00 zapraszamy chętnych na cichą, serdeczną, cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.
    W sobotę będziemy wspominali św. Ojca Pio. Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy wszystkich chorych i starszych na Mszę św. o 9:00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, a po niej na krótką agapę w Domu św. Józefa. Pomóżmy chorym i starszym dotrzeć do kościoła.
  1. W środę o 16:30 odbędzie się spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum. Obecność obowiązkowa.
  1. Dzięki Bogu udało się we czwartek poświęcić uroczyście krzyże i Drogę Krzyżową przy ul. Ks. Józefa Odróbki. Od teraz można uzyskać odpust zupełny po odprawieniu tam wspólnie lub indywidualnie rozważania męki Pańskiej, zaczynając od rzeki w kierunku kościoła. Oto jest nowy zdrój łaski Bożej na naszej wręczyckiej ziemi. O tym dniu będzie nam też przypominał „nowy” krzyż.
  1. Przypominamy, że do 7 października można zgłaszać kandydatury do Parafialnej Rady Duszpasterskiej, do której wybory odbędą się 15 października.
  1. Dziś zaczynamy zbiórkę podpisów pod projektem zmiany ustawy o ochronie poczętego życia. Niestety nikt nie zgłosił się do tego dzieła. Kolejne zadanie składamy na księży. Dlatego możemy to uczynić jedynie w zakrystii po Mszy św.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim wywiad z Leszkiem Dokowiczem o akcji „Różaniec do granic”, zapowiedź Narodowego Kongresu Trzeźwości i bardzo cenny wywiad z dyrektorem Lasów Państwowych.
  1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za prace brukarskie na cmentarzu złożono na tacę i konto parafialne w sumie 600 zł (ofiarodawcy: Andrzej i Elżbieta Kała, Elżbieta i Henryk Kandora oraz anonimowa rodzina), a dla p. Doroty – 47 zł. Dziś na tacę składamy ofiary na comiesięczną wpłatę na fundusz diecezjalny.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Szymon Oziębała i Kinga Zagórska z Truskolas oraz Łukasz Adamik z Wręczycy Wielkiej i Jagoda Wieczorek z Biechowa. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Wczoraj, tj. w sobotę zmarł śp. Eugeniusz Kozak z ul. Mickiewicza. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie. Jeszcze nie ustalono daty i godziny pogrzebu.