Ogłoszenia duszpasterskie XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 października 2017 r.

1. Dziś w XXVI Niedzielę Zwykłą cały Kościół prosi z nami Ojca, abyśmy „dążąc do obiecanego nam nieba stali się uczestnikami szczęścia wiecznego”.
  1. W poniedziałek będziemy wspominali Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu, we czwartek – św. Faustynę Kowalską, a w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową, na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad Imperium Osmańskim pod Lepanto w roku 1571 wyproszonego modlitwą różańcową.
  1. Od dziś rozpoczynamy odprawianie codziennych nabożeństw różańcowych, które przez cały mie-siąc odbywać się będą w niedziele o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15, a w soboty o 9:40.
    Za odmówienie bez przerwy jednej części różańca (5 tajemnic) z rozważaniem w kościele, a także w rodzinie czy w pobożnym stowarzyszeniu, możemy uzyskać odpust zupełny.
    Dzieci będą miały nabożeństwa różańcowe przeznaczone specjalnie dla nich w poniedziałki, czwartki i piątki o 16:30. W pozostałe dni zapraszamy dzieci na nabożeństwa z dorosłymi.
  1. W tym tygodniu według stałego planu odbędzie się nabożeństwo I-czwartkowe, I-piątkowe i I-sobotnie. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych.
  1. W duchowej jedności z ogólnopolską inicjatywą „Różaniec do granic” doroczna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Częstochowskiej odbędzie się w tym roku do Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie nasze Koła Różańcowe.
    Stowarzyszenie „Nowa Ewangelizacja” z Częstochowy wraz z ruchami katolicki-mi organizuje w jedności z inicjatywą „Różaniec do granic” II Gwiaździstą Procesję Różańcową „Z Maryją dla Polski”. Do udziału w modlitwie za Ojczyznę w formie Gwiaździstej Procesji Różańcowej zaprosze-ni są ci, którzy 7 paździer-nika nie będą mogli uczestniczyć w modlitwie na granicach Polski.
    Prosimy o kontakt tych, którzy chcieliby jednak wziąć udział we wspólnym wyjeździe z wiernymi z naszego dekanatu do Prudnika, by wziąć w tym dniu udział w modlitwie różańcowej w ramach inicjatywy „Różaniec do granic”.
  1. Za tydzień będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Będziemy w tym dniu wspierali ofiarą „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  1. Dziś po Mszy św. o 10:00 – spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  1. Do najbliższej soboty zgłaszamy kandydatury do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  1. Kontynuujemy zbieranie podpisów pod ustawą ratującą życie chorych dzieci.
  1. Dziś po raz drugi ofiarami do puszki przy figurze św. Izydora wspieramy odbudowę domu rodziny Skowron z Wręczycy Małej, który spłonął 16 września.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim szczególnie artykuł o owocach życia Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego; bardzo ważny artykuł o FAS, czyli skutkach picia nawet małej ilości alkoholu przez matki w stanie błogosławionym oraz o inicjatywie „Różaniec do granic”.
  1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za prace brukarskie nie złożono ofiar. Dziś na tacę składamy ofiary na koszty sprzątania kościoła i jego otoczenia.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Arkadiusz Jarząbek z Wręczycy Wielkiej i Monika Tarnowska z Lgoty. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.