Ogłoszenia duszpasterskie XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2017 r.

1. Dziś w XXV Niedzielę Zwykłą cały Kościół prosi Boga Ojca, abyśmy na dar miłości Boga do nas, którym jest życie wieczne, odpowiadali coraz lepszym spełnianiem przykazania miłości Boga i bliźniego.
  1. W środę będziemy wspominali św. Wincentego a Paulo, który poświęcił się kształceniu księży i dziełom miłosierdzia oraz nigdy nie działał sam. We czwartek – św. Wacława, męczennika, patrona naszego Ks. Arcybiskupa Metropolity dr. Wacława Depo. Pamiętajmy w tym dniu o Nim w naszej rodzinnej modlitwie.
    W piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  1. Również w sobotę odbędzie się pielgrzymka w intencji Polski do Katowic, organizowana przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka. 60 lat temu, właśnie tam, Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki rozpoczął wraz z współpracownikami dzieło Krucjaty Wstrzemięźliwości i Trzeźwości, które w krótkim czasie zgromadziło ponad sto tysięcy dobrowolnych abstynentów i realnie zmniejszyło spożycie alkoholu w Polsce postalinowskiej, za co zostało brutalnie zamknięte przez tzw. Służbę Bezpieczeństwa okupacyjnego państwa PRL. Wyjazd chętnych na pielgrzymkę – w sobotę o 7:30. Powrót – około 19:00.
  1. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 10:00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  1. Jutro o 19:00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Przypominamy, że do
    7 października zgłaszamy kandydatury do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  1. Kontynuujemy zbieranie podpisów pod ustawą zabraniającą zabijanie dzieci podejrzanych o Zespół Downa.
  1. Dziś i za tydzień ofiarami do puszki przy figurze św. Izydora wspieramy odbudowę domu rodziny Skowron z Wręczycy Małej, który spłonął 16 września.
  1. Na prośbę grupy parafian przedłużamy cotygodniową cichą adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynać się będzie zaraz po Mszy św. wieczornej, a kończyćjak do-tychczas o 21:00. Zapraszamy wszystkich.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, zatytułowany „Niezbędnik emetyta”. Znajdziemy w nim też piękny artykuł o nowym metropolicie łódzkim, ks. Bp. Grze-gorzu Rysiu, a także wywiad z nim. Warto też przeczytać artykuł o cudzie
    w Sztokholmie i wiele innych.
  1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za prace brukarskie na cmentarzu złożono 200 zł (ofiarodawcą był Dawid Zgierun), a dla p. Doroty – 123 zł. Dziś na tacę składamy ofiary na drugą ratę zapłaty za remont mieszkania ks. Wikariusza (nowe podłogii ogrzewanie podłogowe w jednym z pomieszczeń).
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Łukasz Adamik z Wręczycy Wielkiej i Jagoda Wieczorek z Biechowa. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. W piątek w swoim domu zmarł śp. Stanisław Syguda z ul. Gwiezdnej. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.