Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 października 2017 r.

1. Dziś w XXVIII Niedzielę Zwykłą prosimy, by nigdy nie opuściła nas gorliwość w pełnieniu dobrych dzieł. Ponieważ przypada dziś Dzień Dziecka Utraconego, dlatego dzisiejsze nabożeństwo różańcowe odprawimy w intencji rodzin, które „przedwcześnie” pożegnały swoje pociechy, przed lub po urodzeniu.
    Również dzisiaj odbywa się coroczne liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do Stołu Pańskiego.
    Dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy dziś czynnie dziękują Bogu za św. Jana Pawła II i kończą wraz z nami przeżywanie XVII Dnia Papieskiego poprzez zapowiadane przed tygodniem uroczyste spotkanie w kościele o 11:45.

1. Gratulujemy i obiecujemy dalszą modlitwę tym, którzy w piątek przyjęli od Matki Bożej wezwanie do modlitwy różańcowej i ofiarowywania swoich cierpień za nawrócenie grzeszników i wynagrodzenie za ich grzechy. Owocem będzie pokój.

1. Jutro będziemy wspominali św. Jadwigę Śląską, która dla ubogich chorych fundowała szpitale; we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, który do dziś ożywia Kościół swoim świadectwem spisanym w listach. W środę będziemy przeżywali święto św. Łukasza, Ewangelisty, a w piątek wspomnienie św. Jana z Kęt.

1. Przez cały tydzień kontynuujemy odprawianie nabożeństw różańcowych, w nie-dziele o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15, a w soboty o 9:40. Dzieci będą miały nabożeństwo różańcowe w poniedziałek, czwartek i piątek.
    Przypominamy, że już niemal od roku można wziąć udział w modlitwie różańcowej w kościele w niedzielę o 7:15, od poniedziałku do piątku o 7:40, w soboty o 9:40.

1. W piątek – trzeci miesiąca – podczas adoracji przed 21:00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i przyjmiemy indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

1. Za tydzień o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania w 2018 r., czyli z trzecich klas gimnazjalnych. Oni sami będą mieć kolejne spotkanie w najbliższą środę. Do końca października zamykamy listę tej grupy.

1. Dziś ofiarami do puszki przy figurze św. Izydora wspieramy ponownie p. Dorotę.

1. Dziękujemy p. Mariuszowi i jego pomocnikom za zamontowanie drzwi i okien w domu św. Józefa, panu Alojzemu za obcięcie i wzmocnienie drzwi do magazynu kościelnego, panom Tomaszowi i Ryszardowi za pomoc w przeniesieniu bramy, a panu Adamowi za użyczenie przyczepy.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuł o tym jak przeżywać śmierć dziecka, które odeszło przed narodzeniem i kilka artykułów poświęconych św. Maksymilianowi Maria Kolbe, jego dziełom i filmowi o nim, który wszedł w piątek do polskich kin.

1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za prace brukarskie złożono 100 zł (Fryderyk Oparacz). Dziś na tacę składamy ofiary na spłatę rachunków za prąd i kosztów naprawy kanalizacji wewnątrz plebanii, po awarii z początku miesiąca.

1. Po Mszy św. podejdziemy do stolika z urną wyborczą, by złożyć swoje karty do głosowania w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Stawiamy krzyżyk przy nazwisku jednego lub dwóch kandydatów. Za tydzień nastąpi „zmiana warty”. Już dziś dziękujemy radzie kończącej swoją posługę za lata pięknej i owocnej służby, a za tydzień podczas Mszy św. o 12:00 będziemy się za nich modlić.

1. Członkowie Żywego Różańca zapraszają po wyjściu z kościoła na kawę, herbatę i ciastko do domu św. Józefa po każdej Mszy św.

1. Przed jedenastoma dniami zmarł nasz szlachetny parafianin, śp. Józef Świecik, l. 93 z ul. Zamkowej. Pogrzeb zgodnie z jego życzeniem odbył się w Grodzisku. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.