Ogłoszenia duszpasterskie XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 października 2017 r.

1. Dziś w XXVII Niedzielę Zwykłą cały Kościół prosi z nami Ojca, aby „odpuścił grzechy, które niepokoją nasze sumienia, i udzielił nam również tego, o co nie ośmielamy się prosić”.
    Dziś też przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
    Po Mszach św. do puszek możemy składać ofiary dla fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera edukację młodzieży z ubogich rodzin.

1. W piątek będziemy wspominali bł. Honorata Koźmińskiego, który był jednym z naj-większych Polaków żyjących w czasach zaborów i wychował duchowo wielu świętych rodaków.
    Również w tym dniu będziemy przeżywać z radością – ostatnie w tym roku jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich – nabożeństwo fatimskie. Będziemy modlić się na różańcu św., śpiewać ku czci Maryi i odprawimy ostatnią w tym roku procesję z figurą Maryi Fatimskiej. W trakcie nabożeństwa chętni będą mogli przyjąć od Maryi różaniec jako pomoc na drodze do świętości. Również dzieci pierwszokomunijne otrzymają swoje różańce.
    Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego dla dzieci i dla dorosłych przed Mszą św. Zapraszamy wszystkich na 20:00.

1. Kontynuujemy odprawianie nabożeństw różańcowych – w niedziele o 16:15, od ponie-działku do piątku o 17:15, a w soboty o 9:40.
    Dzieci w tym tygodniu będą miały nabożeństwo różańcowe przeznaczone specjalnie dla nich w poniedziałek i czwartek.

1. Za tydzień przeżywać będziemy tzw. Dzień Dziecka Utraconego. Warto w tym dniu wybrać się na wieczorną Mszę św. i modlitwę do sanktuarium św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.
    W naszym kościele w tym dniu nabożeństwo różańcowe odprawimy w intencji rodzin,
    w których zmarły małe dzieci, przed lub po narodzeniu.

1. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kulejach zaprasza na kolejną akcję krwio-dawstwa dziś od 10:00 do 14:00 przy strażnicy OSP w Kulejach.

1. Za tydzień odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Swoje głosy będziemy składali na dwie osoby na kartach do głosowania po każdej Mszy św.

1. Dziś ofiarami do puszki przy figurze św. Izydora wspieramy ponownie p. Dorotę.

1. Dziękujemy p. Janowi za naprawę kanalizacji na plebanii po awarii.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuł o lekarstwie na kryzys Europy i przejmujący tekst o nawróceniu św. Bartłomieja Longo. Do każdego egzemplarza dołączono kieszonkowy miniinformator o nowennie pompejańskiej. Młodzież odnajdzie w dodatku dla siebie ciekawy artykuł o Żywym Różańcu, do którego należy wielu dorosłych z naszej parafii.

1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za prace brukarskie złożono 500 zł (Stefan i Bar-bara Pawelakowie, Monika Hiller z Kalei i Adela Suchanek). Dziś na tacę składamy ofiary na koszty ogrzewania kościoła i budynków parafialnych