Ogłoszenia duszpasterskie XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 listopada 2017 r.

1. Dziś, w XXXII Niedzielę Zwykłą, prosimy Ojca, by oddalił od nas wszelkie przeciwności, abyśmy mogli swobodnie pełnić Jego służbę.

1. Również dzisiaj obchodzimy w Polsce po raz dziewiąty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszki przy figurze św. Izydora możemy wesprzeć Kościół na Bliskim Wschodzie.

1. Cieszymy się z obecności dzisiaj wśród nas Sióstr ze Zgromadzenia św. Józefa, założonego przez św. Zygmunta Gorazdowskiego. Dziękujemy bardzo serdecznie za świadectwo, modlitwę za naszą parafię i wspaniały przykład miłosierdzia wobec „najmniejszych”. Obiecujemy naszą modlitwę.

1. Dziękujemy tym, którzy zadbali o piękno wczorajszej modlitwy za Ojczyznę.

1. W poniedziałek będziemy czcili pierwszych męczenników Polski, św. Benedykta, Mateusza, Jan, Izaaka i Krystyna, wspólnotę męczenników, a w piątek – św. Elżbietę Węgierską. W sobotę przypada dzień bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, która zginęła mając 16 lat, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

1. Dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów siódmych klas, którzy rozpoczynają w tym roku przygotowanie do sakramentu bierzmowania, a za tydzień rodziców kandydatów do bierzmowania z trzecich klas gimnazjalnych.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim rozmowę z Zofią Teligą-Mertens, która oddaje swoje mieszkania repatriantom z Kazachstanu i artykuł „Ocalmy chrześcijan” o perspektywach pomocy prześladowanym na Bliskim Wschodzie, a w dziale dla młodych tekst pt. „Niczego ci nie brakuje”.

1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy dla p. Doroty 231 zł.

1. Jeszcze o kilka dni przedłużamy zbieranie podpisów pod ustawą ratującą dzieci.

1. W piątek na 19:00 zapraszamy na kolejną próbę chóru parafialnego.

1. Przypominamy, że dziś po Mszy św. o 10:00 Żywy Różaniec zaprasza na kawę, herbatę i ciasto do domu św. Józefa, a o 15:30 przy domu św. Józefa odbędzie się „Ognisko Niepodległości” połączone ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, na które zapraszamy wraz z organizatorem, stowarzyszeniem WeWręczycy. W ubiegłym roku było nas niemal sto.

1. Przypominamy, że jutro o 19:00 odbędzie się pierwsze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Bartosz Bednarek
    z Kędzierzyna-Koźla i Katarzyna Kała z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

1. W związku z przyszłorocznym XV Zwyczajnym Zgromadzeniem Synodu Biskupów pod hasłem „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” Rada do spraw Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski przygotowała dla młodzieży w Polsce w wieku 19 – 29 lat ankietę, którą można wypełnić do 15 listopada na www.synod2018.pl