Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2017 r.

1. Dziś, w XXXIII Niedzielę Zwykłą, prosimy Ojca o radość ze służenia Mu.

1. Po raz pierwszy obchodzimy dzisiaj, ustanowiony przez Papieża Franciszka, Światowy Dzień Ubogich.
    Z tej okazji do skarbony przy figurze św. Izydora możemy złożyć ofiary
    na utrzymanie domu dla bezdomnych w Mariance Rędzińskiej kolo Częstochowy.

1. Dziękujemy p. Dariuszowi za pielęgnację krzewów i trawników wokół Kościoła, a p. Andrzejowi za nową instalację elektryczną na parterze domu św. Józefa.

1. Dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania
    z trzecich klas gimnazjalnych.

1. W poniedziałek będziemy czcili św. Rafała Kalinowskiego, wspaniałego Polaka, powstańca, sybiraka, wychowawcy i odnowiciela zakonu karmelitańskiego.
    We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
    W środę, w dzień wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, będziemy modlili się podczas Mszy św. nowennowej i przez wstawiennictwo św. Józefa o Boże błogosławieństwo dla panów organistów: Eugeniusza, Roberta, Łukasza i Mariusza, muzyków, śpiewaków, orkiestry wręczyckiej, zespołu Wręczynki oraz członków chóru parafialnego naszej parafii.
    W piątek przypada wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung Laca, prezbitera i towarzyszy.

1. W sobotę odbędzie się pielgrzymka – wycieczka naszych dzieci, które brały udział w nabożeństwach październikowych.

1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej okazji, jak co roku, do bazyliki archikatedralnej pielgrzymować będzie Akcja Katolicka.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”. Warto przeczytać artykuł o I Świa-towym Dniu Ubogich, a w dziale młodych list od brata księdza. Szczególnie jednak zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z ks. Biskupem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim o IV Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangeli-zacji. Nadal zachęcamy do zgłaszania się przez internet do udziału w kongresie.
    W ramach kongresu jest też przewidziane niezwykle ciekawe popołudniowe spotkanie w Hali Polonia dla młodzieży – kandydatów do bierzmowania i starszych z całej naszej archidiecezji.

1. W ubiegłym tygodniu na pomoc Kościołowi prześladowanemu zebraliśmy 345 zł.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Bartosz Bednarek
    z Kędzierzyna-Koźla i Katarzyna Kała z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to
    w kancelarii parafialnej.