Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2017 r.

1. Dziś, w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata, prosimy Ojca, aby całe stworzenie, wyswobodzone z niewoli grzechu, Jemu służyło i bez końca Go chwaliło

1. Również dzisiaj Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z całej archidiecezji z okazji swojego święta patronalnego pielgrzymują do bazyliki archikatedralnej.

1. Gratulujemy tym, którzy zdecydowali się poświęcić dla Pana niemal trzy dni, by wziąć udział w IV Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangelizacji na Jasnej Górze. Modlimy się dla Was, kochani, o nowe światło i zapał do służby młodym.

1. We czwartek będziemy przeżywali święto św. Andrzeja, Apostoła.
    Już od nieszporów sobotnich rozpoczniemy Adwent.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa będziemy przeżywać o zwykłych porach, czyli po Mszy św. wieczornej w piątek i po Mszy św. porannej w sobotę.
    W te dni odwiedzimy chorych i starszych.

1. W poniedziałek odbędzie się spotkanie uczniów 7. klas, a we wtorek 2. gimnazjalnych w ramach przygotowania do bierzmowania. Za tydzień w niedzielę o 10.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

1. Na utrzymanie domu dla bezdomnych w Mariance Rędzińskiej kolo Częstochowy zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 407 zł 50 gr.
    Dziś znów do skarbony przy figurze św. Izydora możemy wrzucić dar serca
    na pomoc p. Dorocie Kędziorze-Zych.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”. Warto przeczytać wywiad
    ze znanym w całej Polsce ks. Markiem Dziewieckim pt. „Edukacja seksualna czy wychowanie” oraz kilka rzeczowych artykułów o Akcji Katolickiej i Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

1. Dziś w „Oblubieńcu” między innymi kolejny, ważny nie tylko dla odmawiających różaniec, odcinek Listu Apostolskiego św. Jana Pawła II o różańcu św. i kilka myśli z kongresu nowej ewangelizacji, które przydadzą nam się w życiu rodzinnym i parafialnym.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Milena Grabowska
    i Łukasz Myrda z Wrocławia. P. Łukasz pochodzi z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

1. Niech Bóg nam błogosławi na indywidualne i rodzinne podsumowanie kończą-cego się roku liturgicznego, a szczególnie dzisiejsze świętowanie królowania nam ukochanego Pasterza Jezusa Chrystusa, który niestrudzenie nas szuka.