Ogłoszenia duszpasterskie I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017 r.

1. Dziś, rozpoczynając nowy rok liturgiczny, w I Niedzielę Adwentu prosimy Dobrego Ojca, abyśmy przez dobre czyny przygotowali się na spotkanie przycho-dzącego Chrystusa, a po śmierci mogli posiąść Królestwo Boga.
  1. Jutro, tj. w poniedziałek, we wspomnienie św. Barbary, o 10:00 odbędzie się nasza tradycyjna Msza św. w intencji górników i ich rodzin. Tak wiele im zawdzięczamy i tak wiele wycierpieli w latach komunistycznych prześladowań. Po Mszy św. przejdziemy do kaplicy w domu św. Józefa, by pokłonić się patronce górników i zawierzyć się jej.
  1. Również jutro o 7:00 podczas Mszy św. będziemy modlili się o wyzwolenie dla uzależnionych w różnoraki sposób z naszych rodzin.
    W środę będziemy wspominali św. Mikołaja, biskupa, we czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła. W piątek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, podczas porannej Mszy św. będziemy się modlili o Boże błogosławieństwo i świętość dla wszystkich konsekrowanych z naszej parafii w dniu ich patronalnego święta.
  1. Dziś po Mszach św. odbywa się błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Apostołów zanoszących opłatki z dobrym słowem do naszych domów prosimy o zgłaszanie się po nie od wtorku. Ofiarą, którą przy tej okazji złożymy mamy nadzieję sfinansować remont pomieszczeń przeznaczonych na parafialną bibliotekę i księgarnię. Zachęcamy, by po Mszy św. zaglądnąć doń i zobaczyć efekt dotychczasowych prac. Dziękujemy p. Jerzemu i p. Pawłowi za wyrównanie i pomalowanie ścian, p. Sylwestrowi za położenie płytek, a p. Stanisławowi i p. Elżbiecie za ich ofiarowanie.
  1. Od dziś można nabyć świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zasili konto tzw. „wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”.
  1. Od jutra rozpoczynamy odprawianie porannych rorat – Mszy św. ku czci Maryi. Przychodzimy z lampionami, by przyjąć światło Chrystusa do naszego życia osobistego i rodzinnego. Dzieci będą otrzymywały plansze oraz naklejki i będą brały udział w losowaniu figurki Pana Jezusa, by adorować Go w domu przez jeden dzień. Dzieci i dorosłych, którzy z jakiejś przyczyny nie mogą chodzić na roraty zapraszamy na wieczorne Msze św., aby w miarę możliwości cały Adwent przeżyć w szczególnej bliskości z Jezusem.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo okolicznościowe za powołanych będziemy przeżywali po Mszy św. wieczornej.
  1. Dziś po Mszy św. o 8:00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca, a o 10.00 – spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
    W środę o 16:30 odbędzie się kolejne obowiązkowe spotkanie młodzieży z trzecich klas gimnazjalnych.
    Za tydzień w niedzielę po Mszach św. o 8.00 i 10.00 członkowie Żywego Różańca zapraszają na kawę i ciasto do domu św. Józefa.
  1. Dziś do skarbony przy figurze św. Izydora możemy wrzucić dar serca
    na pomoc p. Dorocie Kędziorze-Zych. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy 460 zł. Nadal poszukujemy sponsora na wózek inwalidzki dla pewnej osoby.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela” poświęcony szczególnie Niepokalanej. Warto przeczytać artykuł ks. Marka Dziewieckiego o darach Ducha Świętego i „Polska powstała” o św. Andrzeju Boboli, patronie Polski oraz wskazówki Agnieszki Porzezińskiej o tym, jak dobrze przeżyć adwent.
  1. Dziś w „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi pozdrowienia od Ks. Mirosława Sikory, naszego byłego Proboszcza i świadectwo Papieża o życiu Biblią.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Milena Grabowska
    i Łukasz Myrda z Wrocławia. P. Łukasz pochodzi z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Informujemy, że nasze parafialne rekolekcje adwentowe odbędą się od 15 do 18 grudnia. Tych jednak, którzy trwają w grzechu śmiertelnym i przez to nie mogą przystąpić do stołu Pana, zachęcamy, by nie zwlekali ze spowiedzią św.