Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017 r.

1. Dziś, w II Niedzielę Adwentu, w 18. Dniu Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, prosimy Dobrego Ojca, abyśmy …

2. W środę, we wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w 36. rocznicę ogłoszenia Stanu Wojennego, podczas Mszy św. będziemy modlili się za prześladowanych przez komunistów i ich rodziny, a podczas Mszy św. wieczornej między innymi o przebaczenie grzechu profanacji krzyży na naszej drodze krzyżowej za domem św. Józefa.

We czwartek będziemy wspominali św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła, który swoją nauką i przykładem wielu mężczyzn i kobiet doprowadził do świętości.

3. W tym tygodniu kontynuujemy roraty od poniedziałku do piątku o 7:00, a w so-botę o 9:00. Od soboty rozpoczniemy tradycyjną Nowennę do Dzieciątka Jezus.

4. W najbliższy piątek rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje adwentowe. Będą trwały do poniedziałku. Zachęcam do zapoznania się z całym planem naszych ćwiczeń duchowych, który otrzymaliśmy w formie zaproszenia od osób roznoszących opłatki. Zachęcajmy się nawzajem do uczestnictwa w nich, by miłość do Boga i ludzi w nas wzrastała.

5. Za tydzień w niedzielę o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych, wyjątkowo wraz z nimi.

6. Można nadal nabywać świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zasili konto ogólnopolskiego „wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”.

7. Dziękujemy tym, którzy roznoszą do naszych domów pobłogosławione opłatki
    i za złożone przy tej okazji ofiary na remont i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych na bibliotekę i księgarnię. Już dziś z wielką radością zapraszamy w sobotę o 15:00 na uroczyste błogosławieństwo tego dzieła Bożego, które będzie służyło propagowaniu Bożych myśli.

8. Dziś po Mszach św. o 8.00 i 10.00 członkowie Żywego Różańca zapraszają na kawę i ciasto do domu św. Józefa.

9. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy dla p. Doroty 177 zł. Dziś do skarbony przy figurze św. Izydora składamy ofiary na pomoc Kościołowi na wschodzie.

10. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuł pt. „Adwentowe prace domowe” – przewodnik po koniecznych i niekoniecznych przygotowaniach do Bożego Narodzenia, a dla młodych „Pół szklanki (bez)wody” – o odkrywaniu z Maryją jasnej strony życia. Warto też przeczytać, krótką relację z uroczystości inauguracji Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego. Mamy nadzieję udać się tam z pielgrzymką parafialną, do najważniejszego w Polsce sanktuarium naszego patrona.

11. Podobnie jak w ubiegłych latach w czasie Adwentu Akcja Katolicka we współpracy z Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży organizuje zbiórkę długoterminowych artykułów spożywczych dla najuboższych rodzin naszej parafii. Kosz na te produkty znajduje się z tyłu kościoła. Wszystkim dobroczyńcom za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas. Pozwólmy także innym spędzić go przy stole, na którym nie będzie niczego brakować. Zbiórka będzie trwała do zakończenia rekolekcji adwentowych, tj. 18 grudnia.

12. Nauczyciele, rodzice i uczniowie wręczyckiej Szkoły Podstawowej organizują, jak co roku, kiermasz wypieków bożonarodzeniowych w ramach akcji „Podaruj dzieciom odrobinę radości”. Kiermasz odbędzie się za tydzień w niedzielę 17 grudnia po Mszach Świętych. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na potrzeby uczniów naszej szkoły.

13. Ogłoszenie Teatru Wręcz: „Kochane Dzieci i Rodzice! Stowarzyszenie Wręczyckich Inicjatyw Kulturalnych TEATR Wręcz zaprasza Was w niedzielę,
    10 grudnia, czyli dziś, o 15.00 do GOKu we Wręczycy Wielkiej na bajkę
    pt. „Kłopoty Mikołaja „. Pierwszy spektakl stowarzyszenia przygotowany z myślą o najmłodszych widzach, ale i dorośli będą się dobrze bawić. Do zobaczenia! Przybywajcie! Wstęp wolny”.

Rekolekcje Adwentowe

ze Św. Bratem Albertem

15 – 18 grudnia

Wśród posługujących:

Siostry Albertynki

Przełożony Generalny Braci Albertynów

„Powinno się być jak chleb,
który dla wszystkich leży na stole,
z którego każdy może kęs dla siebie ukroić
i nakarmić się, jeśli jest głodny.”

Św. Brat Albert

7:00 Msza św.

18:00 Msza Św.

20:00 Modlitwa uwielbienia

Można uzyskać odpust zupełny, jeśli przynajmniej
przez trzy z czterech dni wysłucha się nauk rekolekcyjnych!