Ogłoszenia duszpasterskie ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 7 stycznia 2018 r.

1. Dziś, w święto Chrztu Pańskiego prosimy Boga Ojca, byśmy „odrodzeni z wody
    i z Ducha” zawsze żyli w Jego miłości. Jest to ostatni dzień okresu Bożego Narodzenia. Jutro rozpocznie się Okres Zwykły.
  1. Dzieciom Bożym i ich animatorom dziękujemy za piękne przygotowanie i prze-prowadzenie Jasełek – uczty dla ducha z głębokim morałem.
  1. Kontynuujemy wizytę duszpasterską i zbieramy zapisy na kolędę dodatkową
    u rodzin, którym nie odpowiada wyznaczony termin spotkania z duszpasterzem.
  1. Dziś o 10:00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  1. Gratulujemy dzieciom, które znalazły w sercu miłość do Boga i czas, by
    w pierwszy piątek miesiąca wyspowiadać się i przeżyć Mszę św.
  1. W najnowszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejny piękny głęboki fragment o Różańcu św., który z pewnością pomoże nam piękniej się modlić.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy między innymi artykuł o
    3-letnim dziecku, które uratowało życie nieprzytomnej mamie oraz o wielkim Polaku, Konradzie Brandelu, fotografie.
  1. Na pomoc parafii w Masłowicach, po pożarze kościoła, złożyliśmy w ubiegłą niedzielę i poniedziałek 592,70 zł.
  1. Do przyszłej niedzieli można zgłaszać się do ks. Wikariusza do udziału w koncercie kolęd, który odbędzie się za dwa tygodnie, 21 stycznia o 18:00.
  1. W poniedziałek zmarła śp. Karolina Pasieka, l. 33, związana z naszą parafią. Msza św. w jej intencji od parafii odbędzie się w sobotę o 17:00. W piątek wieczorem zmarł po wieloletniej chorobie śp. Aleksander Krysiak z ul. Często-chowskiej, l. 67. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek w godzinę miłosierdzia (o 15:00). Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie.

BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI
za 2017 rok

Odpowiadając na prośby parafian, aby przy okazji rozpoczęcia nowego roku kalendarzowego podsumować miniony czas wspólnego działania, podaję wypis z „historii” naszej wspólnej miłości.

Dzieła duchowe

1. Koncert kolęd.

2. Rekolekcje w Szczawnicy nad Dunajcem dla rodziców dzieci pierwszokomu-nijnych.

3. Dwie pielgrzymki lotnicze do Fatimy z okazji 100-lecia objawień, pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium „Ecce homo” z okazji 100-lecia śmierci św. Brata Alberta oraz piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

4. Świąteczna pomoc ubogim i samotnym – dzieło Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

5. Uroczystość Pierwszej Komunii św. (56 dzieci).

6. Sakrament Bierzmowania (19 + 2 dorosłych).

7. 28 ochrzczonych dzieci.

8. 14 pobłogosławionych małżeństw.

9. Sześć nabożeństw fatimskich z procesją po ulicach i wokół kościoła.

10. Poświęcenie krzyża.

11. Erygowanie przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę Wacława Depo i nadanie odpustów oraz błogosławieństwo stacji Drogi Krzyżowej za domem św. Józefa; trzy wspólne i wiele prywatnych nabożeństw Drogi Krzyżowej.

12. Codzienne wspólne odmawianie Różańca św. w kościele.

13. Rozpoczęcie dzieła cotygodniowych adoracji Najświętszego Sakramentu.

14. Promocja słowa Bożego i myśli świętych przez posługę w bibliotece i księgarni.

15. Doba Eucharystyczna.

16. Rekolekcje wielkopostne i adwentowe.

Dzieła materialne

17. Kościół:

1. powiększenie o 120 % i remont kaplicy przedpogrzebowej – całkowita wymiana podłogi, wyrównanie i malowanie ścian oraz sufitu, przygotowanie otworu i montaż drzwi na strych, ogrzewanie podłogowe i ścienne, instalacja elektryczna, lampy, ławki;

2. zakup figury Jezusa na krzyż, malowanie figury, montaż w kościele.

18. Cmentarz:

1. budowa alejek i nowych schodów (przy ołtarzu i przy ogrodzeniu);

2. odnowienie otoczenia ołtarza;

3. wyrównanie głównej alei;

4. wycięcie przerośniętych krzewów.

19. Dom św. Józefa:

1. wymiana pięciu okien i wstawienie dodatkowych;

2. remont kuchni, adaptacja pomieszczeń na jadalnię i zmywalnię, bibliotekę i księgarnię (ściany, podłogi, okna, instalacja elektryczna, lampy, ogrzewanie podłogowe i ścienne);

3. wykonanie tarasu.

20. Plebania:

1. odwodnienie z trzech stron;

2. wymiana kanalizacji wokół i wewnątrz;

3. remont toalety i pokoju oraz wykonanie łazienki na parterze;

4. remont pokoju, adaptacja strychu na pokój, wymiana okien i montaż okna dachowego na pierwszym piętrze;

5. adaptacja pomieszczeń w piwnicy na magazyny i garaż.

21. Teren wokół plebani i kościoła:

1. przycięcie starych i posadzenie nowych krzewów oraz drzew;

2. wyrównanie terenu, budowa parkingu;

3. naprawa ogrodzenia i bramy.

22. Teren za Domem św. Józefa:

1. oczyszczenie, wyrównanie, oranie, bronowanie, walcowanie, posianie trawy, zasadzenie ok. 300 drzew i krzewów;

2. wstawienie krzyży stacyjnych, dwukrotna naprawa po aktach wandalizmu.