Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA ZWYKŁA 14 stycznia 2018 r.

1. Dziś i przez cały drugi tydzień „w ciągu roku” (zwany też „zwykłym”) modlimy się
    o to, by Ojciec obdarzył nasze czasy Jego pokojem, innym niż daje świat.
  1. W środę będziemy wspominali św. Antoniego Opata, a w piątek wspaniałego Polaka, św. Józefa Sebastiana Pelczara, którego na ołtarze wyniósł św. Jan Paweł II.
  1. W tym tygodniu kończymy czas bożonarodzeniowej wizyty duszpasterskiej i zbieramy zapisy na kolędę dodatkową u rodzin, którym nie odpowiada wyznaczony termin spotkania z duszpasterzem, aby do każdego domu zanieść Boże błogosławieństwo na kolejny rok.
  1. Za tydzień o 11:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjalnych, a w środę o 16:30 – samych kandy-datów.
  1. We czwartek rozpoczyna się w całym świecie tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy o tej intencji podczas codziennej modlitwy rodzinnej
    i osobistej w naszych domach. Codziennie będziemy to również czynić podczas porannej modlitwy różańcowej w kościele. We czwartek o 7:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. o Boże błogosławieństwo dla braci
    i sióstr Prawosławnych mieszkających lub pracujących w naszej parafii.
  1. Za tydzień, w niedzielę, o 18:00 odbędzie się w naszym kościele niezapomniany koncert kolęd pod przewo-dnictwem ks. Wikariusza. Serdecznie zapraszamy.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy między innymi artykuł o Polakach, którzy otworzyli nową epokę w dziejach himalaizmu, drugi artykuł o patriotyzmie
    św. Jana Pawła II i rozmowa z Ojcem Samirem, Jezuitą o tym, dlaczego Islam toleruje przemoc.
  1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” odnajdziemy poruszającą zachętę św. Jana Pawła II do skutecznego działania na rzecz jedności dzieci Boga, czyli wszystkich chrześcijan, a także bardzo ważny dla naszych rodzin już przedostatni fragment Listu Apostolskiego o Różańcu świętym, również autorstwa Papieża Polaka.
  1. Informujemy, że Msza św. Rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędzie się
    w naszej parafii w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, tj. 27 maja o 12:00.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Mateusz Sosnowski z Kulej i Katarzyna Ogłaza z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach
    do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.