Ogłoszenia duszpasterskie VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2018 r.

1. Dziś, w VI Niedzielę Zwykłą, modlimy się do Ojca, by dał nam, oczywiście za darmo, byśmy stali się godnym mieszkaniem dla Niego. To nie jest pomyłka – my godnym mieszkaniem Boga Ojca.

1. Od wczoraj gościmy ks. Maksima Podlewskiego, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chersoniu na Ukrainie, który będzie nam głosił słowo Boże i zbierał ofiary na pomoc dla swojej parafii.

1. Również dziś rozpoczynamy przeżywanie 51. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z dojrzałości”. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy pijaństwa dorosłych i picie alkoholu przez dzieci i młodzież odprawimy we wtorek o 17:30.

1. W najbliższą środę, popielcową, Msze św. odbędą się o 7:00 i 18:00. Podczas porannej Mszy św. będziemy się modlić o trzeźwość wszystkich uzależnionych z naszej parafii.

1. Od piątkowego wieczora do niedzielnego obiadu odbędzie się po raz drugi w naszej parafii tzw. Oaza Modlitwy. W planie oazy znajdują się modlitwy, spotkania ze słowem Bożym, rozmowy i posiłki. Zainteresowanych i chcących się zapisać prosimy o osobisty kontakt.

1. W ramach XXVI Światowego Dnia Chorego do puszki przy figurze św. Izydora składamy dziś ofiary przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród niepełnosprawnych i chorych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.

1. Nabożeństwo Drogi krzyżowej odprawimy w piątek o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych – tym razem w intencji trzeźwości narodu. Nabożeństwo Gorzkich Żali – kontemplacja Miłości Ukrzyżowanej będziemy odprawiali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 16:30 (za udział w tym nabożeństwie na terenie Polski możemy raz w tygodniu uzyskać odpust zupełny pod tzw. zwykłymi warunkami, który można też ofiarować za osobę zmarłą).

1. Kandydaci do bierzmowania przychodzą w tym tygodniu wraz z rodzicami na Mszę św. w środę o 18:00 i zostają po Mszy św. na spotkanie w kościele.

1. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych będą mieć swoje kolejne obowiązkowe spotkanie w pierwszą niedzielę marca.

1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”. Zawiera między innymi zwięzły, a wartościowy artykuł ks. Marka Dziewieckiego „Wolni, bo trzeźwi”; wywiad z lekarzem, który od blisko 20 lat zajmuje się badaniem cudów w Biurze Medycznym w sanktuarium w Lourdes i artykuł o Irenie Sendlerowej.

1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego. Warto przeczytać go, by jeszcze lepiej naśladować Jezusa w opiece nad osłabionymi przez chorobę i samemu ją przeżywać.

1. Z wielką radością informujemy, że w poniedziałek przywieziono z Norwegii do naszej parafii przy pomocy TIR-a organy piszczałkowe. Nareszcie nasz kościół we Wręczycy doczeka się niezbędnej, długo oczekiwanej „duszy modlitwy”. Wkrótce musimy zapłacić pierwszą ratę w wysokości przeszło 42 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę całą kwotę, aby ją spłacić, każdy dorosły parafianin chodzący do kościoła musiałby zapłacić około 200 zł. Prosimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że niektórzy z nas nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Imienni ofiarodawcy zostaną wpisani do specjalnej księgi, a ci którzy złożą większą ofiarę zostaną wypisani również na instrumencie. Niech to nasze wspólne dzieło Boże i jeszcze piękniejsza modlitwa w naszym kościele, będzie świadectwem naszej wręczyckiej wdzięczności i miłości do Boga, który dał nam swojego Syna, a przez to zbawił nas i nasze rodziny.

1. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Heleny Pietrzak, l. 93, z ul. Śląskiej i odeszła od nas śp. Halina Ogłaza, l. 83, której pogrzeb odbędzie się jutro, w poniedziałek, o 13:00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.