Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA ZWYKŁA 4 lutego 2018 r.

1. Dziś, w V Niedzielę Zwykłą, świadomi tego, że sami jesteśmy bezradni, modlimy się o to, by Ojciec nas, swoją rodzinę, zawsze otaczał opieką.
  1. W poniedziałek będziemy wspominali św. Agatę, we wtorek – św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, japońskich męczenników, a w sobotę – św. Scholastykę, dziewicę.
  1. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć ks. Maksima Podlewskiego, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chersoniu na Ukrainie, który będzie nam głosił słowo Boże i zbierał ofiary na pomoc dla swojej parafii.
  1. Również za tydzień w niedzielę rozpocznie się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym dniu przypada także, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Światowy Dzień Chorego.
  1. Dziękujemy tym, którzy podjęli się rozebrania dekoracji bożonarodzeniowej w kościele.
  1. W tym tygodniu, podobnie jak w ubiegłym, nie będzie porannych Mszy św. w poniedziałek i czwartek.
  1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”. Zawiera między innymi zapis bardzo ciekawej i rzeczowej rozmowy z abp. Henrykiem Hoserem pt. „Ocalić życie i rodzinę” o szczególnych znakach czasu roku 2018, a także artykuł o majowym referendum na temat aborcji, które odbędzie się w Irlandii.
  1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejną katechezę Papieża Franciszka o Mszy św. oraz pierwszy tekst z cyklu o gestach liturgicznych.
  1. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina z ul. Częstochowskiej, śp. Wacława Pelikana, l. 68. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.