Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA ZWYKŁA 21 stycznia 2018 r.

1. Przez cały trzeci Tydzień Zwykły trwamy na modlitwie do Ojca, aby kierował naszym życiem według tego, co się Jemu podoba. Wierzymy, że wtedy będziemy „obfitowali
    w dobre czyny”.

1. W środę będziemy wspominali św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. We czwartek będziemy obchodzili święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, którym zakończymy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W piątek będziemy wspominali św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

1. Wczoraj zakończyliśmy czas bożonarodzeniowej wizyty duszpasterskiej. Oczywiście nadal w każdy dzień roku można zaprosić księdza do domu na modlitwę lub rozmowę. Zachęcamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn nie przyjęli jeszcze w tym roku w swoim domu Bożego błogosławieństwa.

1. Dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania
    z III klas gimnazjalnych.

1. Również dziś o 18:00 odbędzie się w naszym kościele długo oczekiwany coroczny koncert kolęd pod przewodnictwem ks. Wikariusza. Serdecznie zapraszamy.

1. We wcześniejszych godzinach popołudniowych, od 15:00, w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się finał XVI Przeglądu Zespołów Teatralnych „Wręczyckie Jasełka 2018”.

1. Ponawiamy zachętę do wysłania dzieci i młodzieży na ferie oazowe, a dorosłych
    do zgłoszenia się na zimowy wyjazd na Jurę.

1. Na prośbą Klubu Honorowych Dawców Krwi z Kulej informujemy, że za tydzień,
    tj. 28 stycznia od 10:00 do 14:00 przy strażnicy OSP w Kulejach odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa.

1. Najnowszy numer „Niedzieli” poświęcony jest wspaniałej polskiej wolontariuszce, Helence, która przed rokiem została zamordowana w Boliwii, a której sława wciąż rośnie. Warto też w dziale młodych odszukać artykuł o trudnej umiejętności przyjmowania medialnych doniesień. Polecamy.

1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi ostatni odcinek Listu św. Jana Pawła II o Różańcu św., a także ciekawą katechezą Papieża Franciszka.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Mateusz Sosnowski z Kulej
    i Katarzyna Ogłaza z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.