Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018 r.

1. Dziś, w II Niedzielę Wielkiego Postu, prosimy naszego kochanego Ojca, by ożywiał naszą wiarę swoim słowem, a przez to tak oczyścił nasze dusze, abyśmy widzieli Jego chwałę.

1. W piątek, tj. 23 lutego, w wieku 68 lat, odszedł do Pana śp. Ks. Kanonik Miro-sław Sikora, emerytowany Proboszcz naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe będą składały się z dwóch części. W poniedziałek odbędzie się Msza św. żałobna we Wręczycy Wielkiej o 11:00,
    a we wtorek Msza św. pogrzebowa w bazylice świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu
    o 11:00. Po Mszy św. ciało śp. Ks. Proboszcza będzie złożone na cmentarzu przy ul. Cmentarnej w Zawierciu. Zapraszamy do licznego udziału w całej uroczystości wszystkich wiernych, poczty sztandarowe, orkiestrę GOK, chór parafialny, służbę liturgiczną, dyrekcję, nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły, przedstawicieli samorządu powiatowego, lokalnego, Urzędu Gminy i wszystkich organizacji działających na terenie naszej parafii. Przyjmujemy zapisy chętnych na wspólny wyjazd autobusem we wtorek do Zawiercia o godz. 9:00.
    Pewna osoba zaproponowała zbiórkę na duży wieniec ku czci zmarłego od wszystkich parafian. Gdyby ktoś chciał się włączyć, to prosimy o złożenie ofiary na specjalnie opisaną tacę znajdującą się na stoliku pod chórem. Gdyby ktoś chciał zamówić Mszę św. za śp. Ks. Proboszcza Mirosława, to proszę o uczynienie tego dzisiaj osobiście lub przez pocztę elektroniczną.

1. Zachęcamy do publikowania w „Oblubieńcu” swoich wspomnień o Księdzu Proboszczu. W tym celu prosimy, by przynosić lub przysyłać swoje teksty w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jeśli będzie ich odpowiednia ilość powstanie z nich „Parafialna księga wspomnień o Pasterzu”.

1. Trwa zbiórka ofiar na pomoc organizacji „Posiłki Maryi”, która karmi codziennie przeszło 1230000 dzieci w najuboższych miejscach świata.

1. Nabożeństwo Drogi krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali – kontemplacja Miłości Ukrzyżowanej – w niedziele o 16:30.

1. Za tydzień, w niedzielę, odbędzie się o 10:00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”. Zawiera między innymi niezwykłe świadectwo o św. Ojcu Pio, autorstwa o. Marciano Morry, kapucyna, świadka jego życia. W „Niedzieli” znajdziemy także artykuł ku pamięci reżysera Antoniego Krauzego oraz adresy parlamentarzystów, do których można pisać w sprawie nie odkładania prac nad projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”.

1. W imieniu p. Michała Przygody serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w działanie parafialnej grupy wolontariuszy miłosierdzia, na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę, tj. 3 marca o 10:30 w Domu św. Józefa. Każdy (również osoby nie związane z kościołem) jest mile widziany. Jest wiele osób, które czekają na naszą pomoc lub po prostu spotkanie z nami.

1. Dziękujemy p. Jerzemu, p. Antoniemu i jego znajomym za nieodpłatną pomoc w remoncie zakrystii, a p. Arkadiuszowi za naprawę kraty przed wejściem do kościoła.

1. W piątek zmarła również nasza parafianka, śp. Henryka Kościelna z ul. Mickiewicza, l. 82. Data pogrzebu jeszcze nie została ustalona. Dziś w niedzielę zmarła pod ciężkiej chorobie śp. Dorota Kędziora-Zych z ul. Częstochowskiej, l. 33. Módlmy się za nie i za śp. Ks. Proboszcza Mirosława Sikorę. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.