Ogłoszenia duszpasterskie I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018 r.

1. Dziś, w I Niedzielę Wielkiego Postu, modlimy się do Ojca, by dzięki Jego działaniu w nas ćwiczenia wielkopostne poskutkowały naszymi postępami w rozumieniu tajemnicy Chrystusa i naszym świętym życiem.

1. Dziś przed Mszą św. o 10:00 i po Mszy św. o 12:00 gościmy w naszym kościele prof. Adama Mroczka, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach i Krako-wie, dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie w latach 1978-2007, który przed laty reaktywował klasę organów. Jest również organizatorem ogólnopolskich przesłuchań uczniów szkół muzycznych, a także organistą w parafii św. Andrzeja Boboli w Kiedrzynie. Dziękujemy!

1. Dziękujemy uczestnikom rekolekcji – Oazy Modlitwy, która dziś się już kończy – za modlitwę w intencji naszej parafii i życzymy trwałych owoców tego czasu spędzonego z Bogiem i we wspólnocie.

1. Na działalność wśród niepełnosprawnych i chorych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel” złożyliśmy w ubiegłym tygodniu 230,76 zł. Gdyby ktoś chciał jeszcze dodać swoją ofiarę,
    to można to uczynić do wtorku.

1. Nabożeństwo Drogi krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali – kontemplacja Miłości Ukrzyżowanej
    – w niedziele o 16:30.

1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”. Zawiera między innymi ciekawy artykuł Krystyny Czuby „Chrystus fundamentem kultury”; cenne świadectwo s. Savii o śp. Helence Kmieć; rozmowę z mecenasem Stefanem Hamburą o tym, że polskie dzieci nie muszą trafiać w Niemczech do Jugendamtu, a także artykuł o pierwszej w Polsce Poradni Bioetycznej.

1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy odpowiedź na kilka pytań dotyczących organów kościelnych oraz ciekawe myśli, które mogą być pomocne w owocnym przeżyciu Wielkiego Postu. Możemy także zapoznać się na nowo z dziełem „Posiłki Maryi”, które dzięki zaangażowaniu Akcji Katolickiej będziemy mogli wspierać przez najbliższe tygodnie wrzucając swoje ofiary do skarbony przy figurze św. Izydora.

1. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej parafialnej biblioteki i księgarni. Możemy zakupić choćby piękne, złote myśli w formie małych książeczek, kartki (można nimi obdarować bliską osobę i sprawić uśmiech na jej twarzy). Dotarły także ostatnio śliczne poduszki od babci dla wnusi lub odwrotnie. Możemy nabyć także piękne obrazy i ciekawe lektury na Wielki Post, piękne modlitewniki, przecenione kalendarze na 2018 r., rozważania różańcowe itp. Biblioteka i księgarnia czynna jest od poniedziałku do soboty od 17:00
    do Mszy św. wieczornej i po niej do 19:20.

1. Dziś o 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbędzie się spektakl
    pt. „Ożenek” grupy Teatr po godzinach. W imieniu wykonawców serdecznie zapraszamy.

1. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Bolesława Marczyka, l. 93, z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.