Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11 marca 2018 r.

1. Dziś, w połowie Wielkiego Postu, w IV Niedzielę tego okresu, prosimy Ojca,
    by „lud chrześcijański z żywą wiarą i szczerym oddaniem spieszył ku nadchodzącym świętom wielkanocnym”.
  1. W środę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże będzie nam pomagał przyjmować od Pana ks. Aleksander Ilnicki z archidiecezji wrocławskiej. Plan szczegółowy znajduje się w „Oblubieńcu”.
    Celebracja Sakramentu Pokuty i Pojednania, czyli okazja do spowiedzi, będzie w sobo-tę od 8:00 i od 16:00. Wówczas będą obecni księża z dekanatu truskolaskiego.
    W pozostałe dni Wielkiego Postu można się wyspowiadać przed każdą Mszą św. Dzieci będą miały swoje rekolekcje w ramach zajęć szkolnych od środy do piątku.
  1. Jak co roku, w najbliższą sobotę, będziemy przeżywać Dobę Eucharystyczną, którą rozpoczniemy o 7:00, a zakończymy w niedzielę również o 7:00. Plan dyżurów modlitewnych znajduję się także w „Oblubieńcu”.
  1. Nabożeństwo Drogi krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali – kontemplacja Miłości Ukrzyżowanej – w niedziele o 16:30.
  1. Trwa zbiórka ofiar na pomoc organizacji „Posiłki Maryi”. Ofiary składamy do skrzynki, które znajduje się pod chórem przy figurze św. Izydora. W tym roku zebraliśmy już 704,44 zł.
  1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”. Zawiera między innymi artykuł wspominający pogrzeb śp. Ks. Proboszcza Mirosława, a także wspomnienie o nim oraz artykuł
    o wierze żołnierzy niezłomnych i rys historyczny drogi Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który kończy 70 lat.
  1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 23 marca o 19:00.
  1. W ubiegłym tygodniu 18 osób na spłacenie długu za organy wpłaciło 2350 zł. Kolejną ratę w wysokości 11 tys. zł trzeba zapłacić do końca marca.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Artur Kędziora z Wręczycy Wielkiej oraz Magdalena Glin z Szarlejki. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.