Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 4 marca 2018 r.

Papieska intencja ewangelizacyjna na marzec 2018: Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.

1. Dziś, w III Niedzielę Wielkiego Postu, prosimy Boga, by przyjął „nasze pokorne przyznanie się do przewinień, które obciążają nasze sumienia” i podźwignął nas
    „w swoim miłosierdziu”.
  1. W uroczystościach pogrzebowych śp. Ks. Kanonika Proboszcza Mirosława Sikory w na-szym kościele wzięło udział wielu gości (między innymi ks. Bp Andrzej Przybylski i stu kilkunastu księży) i ponad dwustu parafian. Dziękujemy Scholi Liturgicznej Domine Jesu, chórowi parafialnemu, orkiestrze GOK, pocztom sztandarowym, dużej delegacji Szkoły Podstawowej za uświetnienie uroczystości. Dodatkowo dziękujemy Górnikom i Straża-kom, którzy wraz ze sztandarami reprezentowali nas we wtorek w Zawierciu.
  1. Dziś o 10:00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  1. Nadal zachęcamy do publikowania w „Oblubieńcu” swoich wspomnień o Księdzu Proboszczu. Jeśli będzie ich odpowiednia ilość powstanie z nich „Parafialna księga wspomnień o Pasterzu”.
  1. Trwa zbiórka ofiar na pomoc organizacji „Posiłki Maryi”. Ofiary składamy do skrzynki, które znajduje się pod chórem przy figurze św. Izydora.
  1. Nabożeństwo Drogi krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla dzieci, a o 17:15
    dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali – kontemplacja Miłości Ukrzyżowanej – w niedziele o 16:30.
  1. Nasze parafialne rekolekcje będziemy przeżywać od 14 do 17 marca. Pamiętaj-my
    o zarezerwowaniu sobie czasu na te ćwiczenia duchowne, abyśmy mogli doświadczyć odnowy i przygotować się należycie do najważniejszych dni w roku, jakimi jest Triduum Paschalne, czas naszego przechodzenia ze śmierci do życia. Nasze dzieci przeżyją szkolne rekolekcje w dniach od 14 do 16 marca.
  1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”. Zawiera między innymi ciekawy wywiad
    z ks. Krzysztofem Marcjanowiczem, nowym ceremoniarzem Ojca Świętego. Warto również przeczytać rozmowę z Palomą Gomez Borrero, kobietą, dziennikarką, która przez lata towarzyszyła we wszystkich podróżach zagranicznych św. Janowi Pawłowi II. Redakcja dedykuje ten wywiad wszystkim kobietom z okazji ich święta. W bieżącym numerze czasopisma znajdziemy też rozmowę z kardynałem Ernestem Simonim z Albani, który 28 lat spędził w komunistycznym więzieniu.
  1. W najbliższy piątek odbędzie się na całym świecie akcja 24-godziny dla Pana.
  1. We wtorek został wykonany przelew pierwszej raty w wysokości 10 tys. Euro.
    W ubiegłym tygodniu wpłynęło około 850 zł z ofiar parafian i 2000 zł z moich oszczędności. Kolejną ratę w wysokości 11 tys. zł trzeba zapłacić do końca marca. Nadal pozostajemy dłużni 35 tys. zł pewnej rodzinie z naszej parafii.