Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA 25 marca 2018 r.

1. Dziś, w Niedzielę Palmową, która rozpoczyna tzw. Wielki Tydzień, prosimy Boga Ojca, by dał nam pojąć naukę płynącą z męki naszego Zbawiciela i zasłużyć na udział w Jego zmartwychwstaniu.
    Główna procesja Niedzieli Palmowej rozpocznie się na placu ks. Zdzisława Radka o 12:00. Po Mszy św. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę dla Jezusa.
    O 13:15 młodzież wyjeżdża autobusem do archikatedry na obchody Niedzieli Palmowej. W delegacji z parafii biorą udział wszyscy kandydaci do bierzmowania z kl. VII Szkoły Podstawowej.
  1. Dziś swoje urodziny obchodzi nasz Ks. Wikariusz Sławomir. Życzymy Mu obfitości łask Bożych oraz życzliwości i miłości ludzi przez kolejny rok życia.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarnie przygotowali i służyli podczas pięknych uroczystości odpustowych naszej parafii, które przeżywaliśmy dla naszego wyzwolenia. Szczególne podziękowanie składamy chórowi, który po raz pierwszy od lat uświetnił Mszę św. odpustową, a także niezawodnym ministrantom, strażakom, górnikom, różom różańcowym i nade wszystko Księdzu Biskupowi Andrzejowi, który przybył do nas, by nauczać i modlić się za nas przy ołtarzu Pana waz z koncelebrującymi, księdzem kanonikiem Adamem Polakiem i ks. Wikariuszem Sławomirem.
  1. Już we czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne, najważniejszy czas w roku. Msza św. Wieczerzy Pańskiej odbędzie się we czwartek o 18:00. Droga krzyżowa – w piątek o 15:00 na erygowanej przed rokiem Drodze krzyżowej za Domem św. Józefa. Liturgia Męki Pańskiej – również w piątek o 18:00. Liturgia Wigilii Paschalnej – szczyt modlitwy Kościoła w całym roku liturgicznym – w sobotę o 20:00.
  1. Zachęcamy do uważnego zapoznania się z całym planem nabożeństw i czuwań, które będą się składać na nasze przeżywanie tego najważniejszego czasu łaski. Wcześniej wysprzątajmy nasze domy i zagrody. Spróbujmy ograniczyć pracę i jak najwięcej czasu spędzić we wspólnocie w kościele.
  1. Przypominamy o obowiązkowej obecności kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijnych na trzech głównych odcinkach Świętego Triduum. Podczas Wigilii Paschalnej dzieci odnowią uroczyście wraz z nami wszystkimi swoje przyrzeczenia chrzcielne.
  1. Ostatnie tegoroczne nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy dziś o 16:30.
  1. Dziękujemy p. Tomaszowi, p. Jerzemu, p. Janowi, p. Andrzejowi, p. Wojcie-chowi, p. Krzysztofowi i p. Sylwestrowi za odnowienie zakrystii, a p. Elżbiecie,p. Ani, p. Marii i p. Krystynie za doprowadzenie jej do porządku. Nasza zakrystia znów jest piękna, godna domu Bożego. Pozostaje jeszcze tylko naprawa witraży.
  1. Jeszcze do świąt trwać będzie zbiórka ofiar na pomoc organizacji „Posiłki Maryi”, które składamy do skrzynki znajdującej się przy figurze św. Izydora. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 649,82 zł.
  1. Do Wielkiej Soboty można jeszcze przynosić i zostawiać w tyle kościoła produkty żywnościowe na stół wielkanocny najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
  1. Świece na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas możemy nabyć w zakrystii, a w dzień powszedni w naszej księgarni. Ofiara – minimum 6 zł.
  1. W sobotę razem z pokarmami do błogosławieństwa przynosimy skarbonki jałmużny wielkopostnej.
  1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, a szczególnie artykuł o jerozolimskiej Drodze Krzyżowej, o wielkim polskim bohaterze i odkrywcy Lucianie Bartonie, o wspaniałym kapłanie śp. ks. Kazimierzu Sudole, a dla młodych – ciekawy artykuł pt. Moja Jerozolima.
  1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za organy 12 osób wpłaciło 2600 zł.
  1. Zachęcamy, by do puszki przy krzyżu, który znajduje się na środku kościoła, złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarza wielkoczwartkowej adoracji.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Dariusz Kubat z Kalei i Sylwia Knop z Wręczycy Wielkiej oraz Dariusz Słowik pochodzący z Wręczycy i Magdalena Komoń z Warszawy. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.