Ogłoszenia duszpasterskie XXXII TYDZIEŃ W CIĄGU ROKU 11 listopada 2018 r.

1. Wraz z całą Polską modlimy się dziś o niepodległość naszych ser, sumień i całego naszego Narodu, by wolność zadaną, jak uczy św. Jan Paweł II, każdy z nas wykorzystał do miłowania w prawdzie.
  1. Bardzo cieszymy się obecnością wśród nas kochanego Ks. Biskupa Antoniego Długosza. Niech Duch Święty prowadzi naszego Pasterza, a nam pomoże przeżyć ten czas owocnie i jeszcze bardziej pokochać Boga, Ojczyznę i siebie nawzajem.
  1. Po śniadaniu Ks. Biskup nawiedzi nasz cmentarz i jedną z naszych chorych. O 12:00 będzie przewodniczył naszej rocznicowej, uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, wspaniałego kapłana i odważnego sługę jedności dzieci Bożych. We wtorek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, a w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  1. W sobotę o 9:00 nasze dzieci wyruszają na pielgrzymkę-wycieczkę do Często-chowy na Jasną Górę i do Wyższego Seminarium Duchownego oraz do Centrum Rodzinnych Zabaw Hula Kula w Rudnikach.
  1. Bogu niech będą dzięki za piękną patriotyczną wieczornicę, która odbyła się w piątek w naszej szkole i za wczorajsze „Ognisko niepodległości” połączone ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Dziś serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury na wystawę oraz premierę książki „Zatrzymane w Kadrze. Historia Jednej Fotografii”.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy do przeczytania ekskluzywny wywiad z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą, artykuł o znanym na całym świecie ponad 100-letnim Paulinie pochodzącym z Przystajni, Ojcem Jerzym Tomzińskim, a także piękny tekst o wyzwoleniu Częstochowy przed 100 laty i bohaterach tamtych dni.
  1. W „Oblubieńcu” zamieszczono serdeczne słowa Papieża Franciszka, które skierował
    do Polaków na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez list i podczas audiencji generalnej, której treść dociera do ludzi na całym świecie. W naszym tygodniku znajdziemy też niezwykły poemat kardynała Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II,
    pt. „Myśląc Ojczyzna”.
  1. Do skarbony przy figurze św. Izydora na pomoc dla najuboższych parafian złożyliśmy
    w ubiegłą niedzielę 269,50 zł.
  1. W ostatnim tygodniu na fundusz organowy jedna z parafianek przekazała anonimowo
    4 tys. zł. Przypominamy prośbę o produkty żywnościowe potrzebne do przygotowania posiłków dla budowniczych organów. We czwartek Proboszcz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ługach-Radłach odebrał dla tamtejszego kościoła atrapy piszczałek wraz z obudową. Cieszymy się, że dalej będą służyły na chwałę Bożą.