Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 16 CZERWCA 2019 r.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dzień szczególnego uwielbiania jedności Ojca, Syna i Ducha Świętego. Oby całe nasze życie stawało się coraz bardziej chwałą Boga, a nasze współżycie podobne do życia Trójcy.
    O 12:00 odbędzie się dziś uroczysta Msza św. za dzieci przeżywające rocznicę Pierwszej Komunii św. Im i rodzicom gratulujemy wytrwania w łasce wiary, a części z nich całorocznego uczęszczania na Eucharystię.
  1. Dziś również kończy się przedłużony czas przyjmowania obowiązkowej Komunii wielkanocnej.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Brata Alberta, mistrza uniżenia w Chrystusie i miłosierdzia. W tym dniu nasza parafia przeżyje wielki czas łaski. Przybędzie do nas Ks. Biskup Andrzej Przybylski i udzieli Darów Ducha Świętego w sakramencie Bierzmowania dziewiętnastu naszym młodym braciom i siostrom, którzy pragną mężnie wyznawać wiarę i postępować według jej zasad. Niech Bóg będzie uwielbiony w ich życiu i służbie Jezusowi Chrystusowi.
    Papież Franciszek uczy, że „Duch Święty jest tym, który porusza Kościół, jest tym, który działa w Kościele, w naszych sercach, jest tym, który czyni każdego chrześcijanina wyjątkową osobą, ale z tych różnych ludzi czyni jedność. Jest tym, który pobudza, by iść naprzód, otwiera drzwi na oścież i posyła, aby dawać świadectwo o Jezusie”. Zachęcamy by przyszedł, kto tylko może, jutro na 18:00, by modlić się o moc Ducha Świętego i inne Jego dary dla naszej młodzieży bierzmowanej i dla wszystkich naszych rodzin.
    Już teraz dziękuję tym rodzinom, które podjęły w tym czasie modlitwę w intencji innych rodzin, które przygotowują się do bierzmowania swoich pociech.
  1. We czwartek będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesję do czterech ołtarzy odbędziemy po Mszy św. o 10:00. Zapraszamy całą służbę liturgiczną ołtarza, chór, druhów strażaków, koło gospodyń, Żywy Różaniec oraz wszystkie grupy i całą wspólnotę parafialną.
    Dziękujemy tym, którzy podjęli się przygotowania ołtarzy, które będą stały:
    1. na parkingu przy ul. Szkolnej 7; (prosimy o nie parkowanie samochodów)
    2. na zakręcie ul. Polnej;
    3. na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i Częstochowskiej;
    4. przy ul. Częstochowskiej 4.
    Prosimy o udekorowanie domów w całej parafii symbolami eucharystycznymi na świadec-two dla sąsiadów i gości, szczególnie wzdłuż trasy procesji, która przej-dzie ul. Strażacką, ul. Szkolną, ul. Sienkiewicza od ul. Szkolnej do ul. Śląskiej, całą ul. Parkową, ul. Ogro-dową od ul. Parkowej do ul. Polnej, całą ul. Polną i ul. Częstochowską od ul. Polnej do samego początku. Pamiętajmy też w tym dniu o Mszy św. Ona jest najważniejsza i jest też najowocniejszą formą kultu eucharystycznego.
    Zapraszamy dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatów
    z miłości do Jezusa, który będzie nawiedzał nasze progi, by nam błogosławić.
  1. W piątek będziemy wspominali św. Alojzego Gonzagę, wspaniałego świętego, młodego Jezuitę, który umarł w wieku 23 lat na skutek zarażenia się chorobą przy pielęgnowaniu chorych.
  1. Jeszcze raz dziękujemy panu Mariuszowi i jego współpracownikom za piękne nowe drzwi do kościoła i zamontowanie nowych mosiężnych klamek.
  1. Dziękujemy panu Arturowi i panu Bartoszowi za uporządkowanie i upiększenie otoczenia wejścia do kościoła.
  1. Zapraszamy nadal wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych w kościele, podczas których oddajemy cześć ukochanemu Jezusowi, napełniamy się Jego miłością
    i słuchamy pięknych katechez Papieża o Kościele.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł o tym, skąd wiemy, że Bóg jest Trójcą Świętą, o prześladowaniu chrześcijan w Arabii Saudyjskiej oraz tekst „Dzieją się cuda” o uzdrowieniu w szpitalu z Nowym Sączu.
  1. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi pierwszą część wartościowego tekstu Ojca Raniero Cantalamessy oraz refleksje Papieża Franciszka dotyczące dzisiejszej uroczystości.
  1. Na renowację Kościoła wpłacono kolejne 1450 zł (Anna Grzelak, Urszula i Andrzej Hobot, Jadwiga Lamik, Marianna Borowska, Barbara Paruzel i ofiarodawcy anonimowi). Natomiast na organy złożono 200 zł (Teresa i Ryszard Karkos i ofiarodawca anonimowy), a potrzeba jeszcze 7480.
  1. Ponawiamy ogłoszenie o naszym corocznym Maryjnym parafialnym świętowaniu i pikniku z zabawami oraz koncertem uwielbienia, który odbędzie się 14 lipca.
  1. Zarząd Klubu Sportowego Sokół Wręczyca oraz Wójt Gminy zaprasza dzisiaj na turniej Sokół CUP 2019 i do wspólnego dopingu sportowej rywalizacji naszej młodzieży.
    W trakcie turnieju będzie można również sprawdzić swoje możliwości we wspinaczce, obejrzeć wóz bojowy OSP Wręczyca oraz specjalny pokaz żonglerki piłką.