Ogłoszenia duszpasterskie III TYDZIEŃ ADWENTU 15 grudnia 2019 r.

1. 1. Dziś, w Trzecią Niedzielę Adwentu, tzw. Niedzielę Gaudete, prosimy Ojca, aby to On sprawił, żebyśmy „przygotowali nasze serca i z radością mogli obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia”, bo nikt z nas sam nie może uleczyć swojego serca.
  1. 2. Jeszcze raz bardzo dziękujemy, Ks. Mirosławowi Chrzęstkowi, który prowadził nas
    w czasie rekolekcji adwentowych, mimo że są to tak ważne dni w jego życiu. Módlmy się za tego kapłana, aby dobrze wszedł w służbę Bogu i wiernych Chrystusa w parafii, do której został nagle posłany, która od kilku tygodni nie miała własnego duszpasterza. W nowym „Oblubieńcu” znajdziemy kazanie, które napisał dla nas na dziś.
  1. 3. Przez cały tydzień odprawiamy roraty. Serdecznie zapraszamy.
  1. 4. Od wtorku rozpocznie się druga część Adwentu, w której będziemy przygotowywać się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Możliwość spowiedzi św. będzie przed każdą Mszą św. lub w umówionym terminie.
  1. 5. Nadal można nabyć świece „Caritas” – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  1. 6. Prosimy o pomoc w dostarczeniu pobłogosławionych opłatków na stół wigilijny do naszych domów, szczególnie do wiernych, którzy mieszkają przy ul. Częstochowskiej, Prusa, Sportowej, Spokojnej, Miodowej, Gwiezdnej i sąsiednich.
  1. 7. W najnowszej „Niedzieli”, której hasłem przewodnim jest „wiara dająca szczęście”, oprócz artykułów o tej tematyce polecamy artykuł „Ogród na pustyni”, który pomoże nam jeszcze głębiej i owocniej przeżyć Adwent.
  1. 8. W „Oblubieńcu” odnajdziemy niezwykły wiersz Adama Mickiewicza z części II Dziadów, który pozwoli nam jeszcze raz zaczerpnąć z bogactwa ducha naszego Wieszcza, którego dzień będziemy przeżywać wraz ze społecznością szkolną w najbliższy czwartek. Na Mszę św. w intencji Szkoły zapraszamy na 9:00. Zgromadźmy się jak najliczniej na modlitwie, by nasza Szkoła była miejscem pokoju i przygotowania do autentycznej służby Bogu
    i Ojczyźnie.
  1. 9. W poniedziałek i we czwartek o 17:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych.
  1. 10. W piątek, trzeci w miesiącu, o 20:00 odbędzie się prowadzona wraz z młodzieżą adoracja Pana Jezusa.
  1. 11. Dziękujemy tym, którzy składają artykuły spożywcze dla uboższych do kosza
    z tyłu kościoła i pieniądze na opał dla nich do skarbony przy figurze św. Izydora.