Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2016 r.

1. Dziś obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Zachęcamy, by w rodzinach spotkać się, powspominać i pomodlić się do św. Jana Pawła II, między innymi za nasze rodziny, parafięPolskę i papieża Franciszka.
    Ze stolika pod chórem można zabrać kilka książek zawierających myśli papieża Polaka.

2. Gorąco zapraszamy w przyszłą niedzielę w południe na krótki montaż słowno-muzyczny, który przygotowuje młodzież, z okazji rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu św. Jana Pawła II

3. W ubiegłym tygodniu zostały wykonane następujące prace:

1. dokończenie i uruchomienie nowego ogrzewania w kościele;

2. modernizacja części oświetlenia kościoła;

3. dalsze porządkowanie dokumentów parafialnych;

4. czyszczenie po latach większej części plafonier w kościele;

5. ekspertyza dotycząca zużycia głównych drzwi wyjściowych z kościoła;

6. naprawienie nieczynnego głośnika w kościele;

7. wykonanie zapowiadanego przed tygodniem prowizorycznego odprowadzenia wody deszczowej spod muru plebanii.

4. Sześciu osobom dziękujemy za ofiary na rzecz bieżących prac w łącznej wysokości 800 zł. Bóg zapłać. Nadal przygotowujemy się do uszczelnienia drzwi wyjściowych, naprawy elewacji kościoła w okolicy figury św. Józefa i prac na cmentarzu.

5. Dziękujemy panu Janowi za dokończenie budowy nowego ogrzewania kościoła,
na które czekaliśmy.

6. Trwa zbiórka funduszy na drugą część prac brukarskich na cmentarzu. W ubiegłym tygodniu na ten cel nie wpłynęły żadne ofiary. Gdyby ktoś wolał uczynić to na konto bankowe, dzięki czemu można dokonać wpisu o darowiźnie „na cele kultu religijnego” w rozliczeniu PIT do 6% dochodu, informujemy, że oczywiście istnieje taka możliwość. W tytule wpłaty piszemy np. „na remont kościoła”.

7. Dziękujemy pani Marlenie za troskę o kwiaty, a za sprzątanie w kościele niemal codziennie – paniom Aniom.

8. Po spotkaniu Żywego Różańca w jego piątkowe święto patronalne w „domu katechetycznym” oraz wielką troskę o tę wspólnotę – Ks. Wikariuszowi.

9. W kolejne trzy tygodnie października prosimy o sprzątanie Kościoła trzy róże Żywego Różańca. W tym tygodniu – Róża św. Anny

10. Przypominamy, że dziś, tj. 9 października spotkanie rodziców uczniów II klas gimnazjum, którzy będą mieć spotkanie we wtorek o 18:45.

11. Za tydzień w niedzielę o 11:00 spotkanie w kościele dla rodziców uczniów III klas gimnazjum.

12. W poniedziałek o 16:45 spotkanie ministrantów młodszych, a we wtorek o 16:45– starszych.

13. Zapraszamy wszystkich dorosłych chętnych do wspólnego poznawania Pisma św. i modlitwy nim na tak zwane „Kręgi Biblijne” we wtorki o 18:45 w plebanii.

14. Nabożeństwa różańcowe – w niedzielę o 15:15, a w dzień powszedni o 17:15. Dzieci, które będą najczęściej w nich uczestniczyły otrzymają nagrody.

15. W najbliższy czwartek 13 października o 19:00 w domu katechetycznym będzie miała miejsce projekcja filmu pt. „Bezcenny dar”. Serdecznie zapraszamy.

16. We wtorek będziemy wspominać wspaniałego papieża pokoju św. Jana XXIII, a w środę bł. Jana Beyzyma, który zgłosił się do pracy z trędowatymi. We czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, jednego z najwybitniejszych spowiedników i kierowników duchowych. W piątek – św. Małgorzaty Marii Alacoque, której Bóg zalecił propagowanie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

17. Na stoliku pod chórem znajdziemy także formularze do wypominków, prosimy zaznaczyć czy wypisane imiona dotyczą modlitwy jednorazowej, oktawalnej czy całorocznej.

18. W naszym wręczyckim Zespole Szkół im. A. Mickiewicza odbywa się Akcja Wylosuj Anioła. Szczegóły możemy znaleźć na plakacie w gablocie, na facebooku lub dzwoniąc pod numer podany na plakacie.

19. Jasna Góra zaprasza na modlitwę przebłagalną pod nazwą „Wielka Pokuta”– 15 października o 11:00. Więcej informacji uzyskamy na www.wielkapokuta.p lub z ulotek, które można zabrać ze stolika pod chórem.

20. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na występ Zespołu Pieśni i Tańca Częstochowa – też 15 października o 19:00.

21. W nowym numerze „Niedzieli” są nowe ciekawe artykuły, między innymi znany pisarz Renzo Allegri opowiada o swoich spotkaniach ze świętymi, a w artykule „Chrześcijańskie uderzenie” możemy poczytać o wrocławskiej kapeli stworzonej przez młodych. Polecamy i wyrażamy radość, że rośnie w naszej parafii liczba czytelników prasy katolickiej i książek religijnych.

22. Zachęcamy do korzystania z księgozbioru naszej parafialnej biblioteki, który stale rośnie. Biblioteka czynna jest w każdą środę od 17:00.

23. W poniedziałek zmarł śp. Julian Kubiś, l. 70 z ul. B. Prusa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.