Ogłoszenia duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 28 maja 2017 r.

1. W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, które jest wywyższeniem ludzkiej natury, modlimy się o pomnożenie i utwierdzenie w nas nadziei na udział
    w chwale Jezusa żyjącego u Ojca.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, jednej z największych Polek w historii, która przyczyniła się do zbawienia wielkiej liczby ludzi. We wtorek – św. Zdzisławy i św. Jana Sakrandra; w środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; we czwartek – św. Justyna;
    w piątek – bł. Sadoka i towarzyszy, męczenników sandomierskich; w sobotę
    – św. Karola Lwanga i towarzyszy, męczenników środkowej Afryki.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    We czwartek o 7:00 – Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, a wieczorem – w intencji dzieci, które nie doświadczają miłości. Zapra-szamy na Mszę św. poranną i wieczorną w pierwszy piątek miesiąca, a na pierwszosobotnią Mszę św. ku czci Maryi rano na 9:00, a po niej na modlitwę różańcową. W piątek i sobotę będziemy odwiedzać chorych z Najświętszą Eucharystią.
  1. W sobotę na 20:00 zapraszamy do udziału w modlitwie Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Prosimy zabrać ze sobą miłość do ludzi i okulary.
  1. W zakrystii można zobaczyć chorągiew maryjną, którą ufundowały Róże Żywego Różańca z naszej parafii, którą będziemy nosili w procesjach maryjnych i eucharystycznych.
  1. Do jutra trwają zapisy dzieci pierwszokomunijnych i rodziców do wyjazdu
    na pielgrzymkę do Krakowa w dniu 5 czerwca. Już teraz ogłaszamy również,
    że 17 czerwca odbędzie się pielgrzymka do sanktuarium „Ecce homo” na głów-ne obchody 100-lecia śmierci św. Brata Alberta, który inspiruje swoją postawą kolejnych świętych. Prosimy o uprzednie zgłoszenie chęci uczestnictwa.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim ciekawa rozmowa
    z ks. Markiem Drzewieckim o naszym patrzeniu na Kościół pt. „Między obrazem a karykaturą”, a także historyczna fotorelacja z nominacji biskupa pomocni-czego archidiecezji częstochowskiej – ks. prałata dr. Andrzeja Przybylskiego.
  1. Bardzo dziękujemy Panu Tomaszowi za połączenie rynien domu św. Józefa
    ze studnią na wodę deszczową. Nareszcie woda nie będzie podmywać ścian.
    Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe w domu św. Józefa.
  1. Zapraszamy na Festyn Rodzinny „W zielonym gaju”, który odbędzie się dziś
    od 16:00 na placu szkolnym we Wręczycy Wielkiej.
  1. Do jutra trwać będą zgłoszenia młodzieży do udziału w czuwaniu modlitewnym na Polach Lednickich w najbliższą sobotę.